Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Emailové návyky známych osobností. Viete, ako sa ako užívatelia elektronickej pošty správajú Bill Gates, Tim Cook či Jeff Weiner?

email
pixabay.com
7. januára 2016 Tlačiť

Ak dostávate takmer 150 pracovných mailov každý deň, vaša emailová schránka sa rýchlo môže stať prekliatím vašej existencie. A toto utrpenie sa zvyšuje exponenciálne, keď ste šéfom veľkej spoločnosti.

Ako potom najvyšší predstavitelia spoločností zvládajú masívny príval prichádzajúcich správ?

CEO spoločnosti LinkedIn Jeff Weiner posiela menej emailov.

Zlatým pravidlom pri emailovom manažmente je podľa Wienera toto: ak chcete dostávať menej správ, menej ich aj posielajte. Ako píše na LindkedIne, toto pravidlo sa mu vyjavilo v predchádzajúcej spoločnosti. Po tom, čo dvaja kolegovia mimoriadne obľubujúci emailovanie odišli, jeho mailová komunikačná „premávka“ sa znížila o takmer 30 %. Zistil totiž, že nie ich správy, ale jeho odpovede na ne jeho aktivity v rámci elektronickej pošty nesmierne zvyšovali.

Jeff Weiner, LinkedIn
SITA/AP

Spoluzakladateľka Birchboxu Katia Beauchamp žiada zamestnancov, aby do svojich správ zahrnuli aj deadline na odpoveď.

Podľa CEO online spoločnosti zameranej na oblasť kozmetiky a skrášľovania je primäť ľudí v tíme k tomu, aby si osvojili zvyk poskytnúť informáciu o tom, kedy potrebujú odpoveď na svoje emailové správy, jedným z najlepších trikov, ako ušetriť čas. „Stanovenie priorít v rámci komunikácie je tak omnoho rýchlejšie,“ povedala Beauchamp.

CEO Apple Tim Cook čítava väčšinu zo svojich viac ako 700 emailov.

CEO, ktorý vstáva o 3.45 hod. každý deň, sa v rámci interview pre ABC vyjadril, že dostáva 700 až 800 emailových správ denne: „A čítam väčšinu z nich… Každý deň, každý deň. Som pracovný fanatik“.

FILE - In this Tuesday, Sept. 10, 2013, file photo, Apple CEO Tim Cook speaks on stage before a new product introduction in Cupertino, Calif. Apple has reportedly repurchased billion of its stock in the two weeks after its first-quarter financials and second-quarter revenue outlook disappointed investors. Its shares climbed in premarket trading Friday, Feb. 7, 2014. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez, File)
SITA/AP

CEO spoločnosti Microsoft Bill Gates je „požehnaný“ iba niekoľkými mailmi.

Pre Today v roku 2013 povedal, že dostáva iba niečo medzi 40 až 50 emailovými správami denne. „Niektoré spracujete a k ostatným sa vrátite večer alebo v noci. Dôležité je zaistiť, že ak niečo odložíte, neskôr sa k tomu vrátite,“ vysvetľuje.

Výkonný predseda spoločnosti Google Eric Schmidt odpovedá rýchlo na každý mail.

Vo svojej knihe „How Google Works“ bývalý CEO Google píše, „Väčšina z najlepších – a najzaneprázdnenejších – ľudí, ktorých poznáme, rýchlo odpovedá na prichádzajúce emaily, nielen nám, alebo niekoľkým vybraným odosielateľom, ale každému“. Aj keď je správa iba jednoduchou odpoveďou „OK, rozumiem“, Schmidt si myslí, že ochota človeka reagovať na správy čo najrýchlejšie vytvára pozitívny komunikačný cyklus.

Eric Schmidt
SITA/AP

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X