Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako byť bohatý? Držte sa týchto 11 rád novinára, ktorý milionárov roky študoval

dokonalosť je stagnácia
pixabay.com
8. decembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Žurnalista Napoleon Hill skúmal aj pod vplyvom úspechu Andrewa Carnegieho viac ako 500 milionárov, ktorí sa o svoje šťastie pričinili sami, počas vyše dvadsiatich rokov. Potom v roku 1937 vydal bestseller Think and Grow Rich (Mysli a staň sa bohatým).

Tu je 11 faktorov, ktoré podľa Hilla mnohým ľuďom bránia zbohatnúť. Je zrejmé, že sú relevantné aj v súčasnosti.

Nedostatočne alebo nepresne stanovený cieľ/zámer.

„Nie je nádej na úspech pre človeka, ktorý nemá stanovený hlavný zámer/úmysel alebo definovaný určitý cieľ, o ktorý sa usiluje,“ píše Hill. Plánovanie a stanovanie jasných zámerov je základom úspechu.

triafanie do cieľa
pixabay.com

Nedostatok ambícií.

Pre tých, ktorí chcú dosiahnuť priemernosť, Hill píše: „Nedávame nádej osobe, ktorá je indiferentná, teda nemá záujem v živote napredovať a ktorá nie je ochotná platiť požadovanú cenu.“ To, že bohatstvo sa zväčša neobjaví len tak samo od seba, platí stále. Bez tvrdej práce, trpezlivosti a vytrvalosti človek zbohatne len sotva.

Nesprávne uplatňovanie svojho vzdelania.

Vedomosť je jediná potenciálna moc a nestane sa užitočnou a neprinesie bohatstvo, pokiaľ nie je zmysluplne aplikovaná v živote. Človek sa nesmie uspokojiť so svojím vzdelaním, ale, naopak, jeho prioritou musí byť neustále sebavzdelávanie. Nie je náhoda, že mnohí úspešní a bohatí ľudia sú zároveň vášniví čitatelia.

vitajte v škole
pixabay.com

Nedostatok (seba)disciplíny.

„Disciplína prichádza prostredníctvom sebakontroly,“ píše Hill. „Jedinec teda musí kontrolovať všetky negatívne vlastnosti. Predtým, ako môžete kontrolovať situáciu, musíte najprv kontrolovať seba… Ak nezvíťazíte nad sebou, budete sebou porazený.“ Pri biznise a snahe zbohatnúť platí základné pravidlo: šetrite viac, utrácajte menej.

Nedostatok starostlivosti o svoje telo.

„Žiadny človek nemôže dosiahnuť výnimočný úspech bez dobrého zdravia,“ tvrdí Hill. Nie je náhoda, že mnoho milionárov má vo svojom rozvrhu zaradené pravidelné cvičenie. Ako sa vraví, v zdravom tele zdravý duch.

cvičenie
pixabay.com

Otáľanie a odkladanie.

Hill považuje otáľanie a odkladanie vecí za jeden z hlavných dôvodov zlyhania. „Mnoho z nás sa prediera životom so sklamaniami, pretože čakáme na správny čas na začatie niečoho poriadneho. Nečakajte. Čas nikdy nebude akurát správny.“ Ak chcete byť bohatý, neotáľajte a začnite dnes.

Nedostatok vytrvalosti.

„Mnohí z nás sú dobrí ‚štartéri‘, ale biedni ‚dokončovatelia‘ toho, čo začneme,“ tvrdí Hill. Platí preto, že sa netreba zastaviť skôr ako dosiahnete to, čo chcete. Najúspešnejší ľudia sa nezastavia, a to aj napriek tomu, že niekoľkokrát zlyhali. Nezáleží totiž, prirodzene, na tom, koľkokrát začnete, ale čo skutočne úspešne dotiahnete do konca.

Negativizmus.

„Niet nádeje na úspech pre človeka, ktorý svojou negatívnou osobnosťou odpudzuje ostatných,“ tvrdí Hill. Ak sa chcete stať bohatými, pozitívne emócie musia dominovať nad tými negatívnymi. Pozitívnym, šťastným ľuďom sa totiž v práci darí viac, nehovoriac o tom, že sa im pracuje lepšie.

šťastie, tešenie sa
pixabay.com

Nedostatok rozhodnosti.

„Analýza niekoľkých stoviek ľudí, ktorí nadobudli bohatstvo vyššie ako jeden milión dolárov, preukázala, že každý z týchto jedincov sa dokázal rozhodovať promptne,“ napísal svojho času Hill. Rozhodnosť a vôbec schopnosť robiť – hoci aj ťažké – rozhodnutia je okrem toho dôležitým predpokladom pre to, aby bol niekto dobrým lídrom.

nerozhodnosť
pixabay.com

Uviaznutie v práci, ktorú nenávidíte.

Nezostávajte v práci, ktorá vás stresuje (v tom zlom význame) a neuspokojuje. Skončite s prácou, ak máte správne dôvody a hoci sa to tak nemusí na prvý pohľad javiť, môže to byť dôkaz toho, že na budúcnosti vám záleží. Hill je presvedčený o nasledovnom: „Nikto nemôže uspieť v niečom, čo nemá rád“.

Nedostatok vášne.

„Bez entuziazmu človek nemôže byť presvedčivý,“ píše Hill. Navyše najbohatší a najúspešnejší ľudia používajú svoj entuziazmus a energiu k inšpirovaniu a postrčeniu druhých. „Bez vášne nemáte energiu; bez energie nemáte nič. Nič veľké sa vo svete nevykonalo bez vášne!“ povedal miliardár Donald Trump.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťrady

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X