Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako získať zákazníkov vďaka internetu? Nakopnite podnikanie s troma „R“

Tsr.jpg
Domelia.sk
2. októbra 2017 Tlačiť

BRATISLAVA 2. októbra 2017 (P/PR) – Podnikanie v 20. storočí a podnikanie v 21. storočí delí niečo naozaj podstatné – internet. Kým pred dvadsiatimi rokmi sa s ním ľudia ešte len zoznamovali, dnes na ňom hľadajú doslova všetko. Web je nielen veľkou „encyklopédiou“, ale aj virtuálnym priestorom plným obrovských príležitostí. A to aj v biznise.

Základom online podnikania je predovšetkým vlastná doména. Naformátovať ju, nadizajnovať a ešte aj obhospodarovať tak, aby pravidelne žila, si však vyžaduje nielen čas, ale aj značnú dávku digitálnych zručností a orientáciu v najnovších trendoch. Ak teda nie ste internetový „guru“, musíte si objednať niekoho, kto sa o váš online biznis aspoň na úvod postará. A to ani zďaleka nie je lacná záležitosť. Ak ste však limitovaní financiami alebo svojimi možnosťami, nemusíte ešte vešať svoje podnikanie na klinec.

Registrácia

Využiť môžete už existujúce domény, kde si založíte svoje firemné konto. Vyhnite sa však internetovým katalógom, ktoré fungujú iba ako digitálne Zlaté stránky. Vhodným miestom, ktoré okrem prezentácie ponúka aj priamu možnosť interakcie so zákazníkmi, je napríklad portál Domelia.sk. Zaregistrovať sa tu môžete, či podnikáte ako jednotlivec, alebo prevádzkujete väčšiu firmu.

Portál prevádzkuje spoločnosť Profesia a je primárne určený pre služby v oblasti remeselných prác, opatrovanie detí, seniorov či ľudí so špecifickými potrebami, upratovacie služby a starostlivosť o domácnosť či záhradu či v prípade, že sa venujete vzdelávaniu a doučovaniu. Registrácia je rýchla, jednoduchá, bezplatná a otvorí vám dvere k novým príležitostiam.

Renomé

Výhodou Domelie je možnosť obojstrannej interakcie – teda nenájdete tu iba ponuku služieb, ale i dopyt, teda samotných zákazníkov. Výhodou zároveň je, že medzi ostatnými poskytovateľmi služieb viete ľahko nájsť aj posilu v prípade, že vaša firma bude rásť, alebo dostanete viac objednávok, ako ste aktuálne schopní sami vybaviť. Nie je nutné klientov odmietať, nájdite si dočasný záskok.

Istotne ste sa už sami presvedčili, že klientov vám najrýchlejšie prinesie aj dobrá reputácia. Ak sú zákazníci s vašou prácou spokojní, na Domelia.sk vám priamo na vašom profile môžu nechať recenziu a hodnotenie viditeľné pre ďalších potenciálnych klientov. Čím viac pozitívnych referencií sa bude nachádzať pri vašom mene, tým vyššie budete v zozname poskytovateľov a tým rýchlejšie porastie záujem o vaše služby. Ak by predsa len niekto na spätnú väzbu zabudol, môžete si ho aj dodatočne vypýtať.

Reprezentácia

Firemné konto na Domelia.sk je v prvom rade reprezentatívna výkladná skriňa, vďaka ktorej môžete pútavo odprezentovať svoje služby bez toho, aby ste míňali prostriedky na doménu a nákladnú tvorbu a údržbu vlastnej webstránky. Profil na Domelii pozostáva z profilového obrázka, ktorým môže byť vaše logo či fotografia, a textových polí, v ktorý môžete vlastnými slovami popísať svoje služby.

Na vyplnení a úprave svojho online profilu si dajte záležať, pretože vás bude reprezentovať a „predávať“ nielen voči klientom, ale aj potenciálnym zamestnancom. Jasne a zreteľne popíšte svoju ponuku a očakávanú odmenu. Záujemcom o vaše služby, ale aj o spoluprácu, odpovedajte za každých okolností, aj keby ste boli nútení odmietnuť. Na základe vašej aktivity a interakcie s ostatnými portál totiž denne aktualizuje poradie v zozname poskytovateľov. Byť aktívny a na očiach je preto na nezaplatenie.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Domelia.skonline podnikanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X