Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Apple Music počíta platiacich užívateľov na milióny

Firma Apple dosiahla rekordné štvrťročné tržby aj čistý zisk
Ilustračné foto: SITA/AP
24. októbra 2015 Img_2614.jpg Tlačiť

Generálny riaditeľ spoločnosti Tim Cook potvrdil informácie o tom, že táto služba určená na streamovanie hudby zaznamenáva stále väčšiu popularitu a doposiaľ si ju predplatilo už viac ako 6,5 milióna užívateľov.

Na technologickej konferencii Worldwide Developers v americkom meste San Francisco, ktorú organizoval časopis The Wall Street Journal, generálny riaditeľ technologického obra ďalej oznámil, že ďalších 8,5 milióna potenciálnych zákazníkov v súčasnosti využíva uvedenú aplikáciu na prehrávanie hudby bezplatne. Ako ďalej dodal, toto číslo tak celkovo predstavuje až 15 miliónov užívateľov tejto hudobnej aplikácie, čo spoločnosť považuje za viac ako len úspešný debut. Bez poplatkov si pritom zákazníci môžu užívať túto hudobnú službu počas celých 90 dní.

Apple Music sa snaží získať dominantné postavenie vo svete digitálnej hudby

Prostredníctvom predajnej aplikácie iTunes sa Apple v súčasnosti usiluje o získanie prvenstva na trhu s digitálnou hudbou a predbehnúť tak konkurenčné streamingové spoločnosti. Analytici v tejto súvislosti predpokladajú, že vzhľadom na množstvo užívateľov iTunes môže technologický gigant získať silné postavenie, avšak aj napriek tomu si myslia, že jeho konkurenti v danej oblasti ho napokon neprebijú. Spoločnosť Spotify, ktorá je pevne etablovaným lídrom na trhu v tejto oblasti so stabilnou klientelou, počíta v súčasnosti už viac ako 20 miliónov predplatiteľov podobnej služby po celom svete.

Šéfredaktor časopisu si vyspovedal generálneho riaditeľa Applu

V rámci rôznorodej konverzácie so šéfredaktorom amerického časopisu The Wall Street Journal, sa generálny riaditeľ Apple jemne dotkol aj témy Apple TV, ktorá sa v súčasnosti dočkala už dlho očakávanej aktualizácie. Cook v rozhovore ďalej naznačil, že nová verzia prenosného multimediálneho centra domácej zábavy bude predstavená už koncom aktuálneho mesiaca. Spoločnosť v tejto súvislosti zároveň uviedla, že služba Apple TV však zatiaľ neobsahuje streamingový servis.

Zdroj: Reuters

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

aplikáciaAppleApple MusicApple TVCookhudba

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X