Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do realít sa vlani v SR investovalo takmer 300 mil. eur

Do realít sa vlani investovalo takmer 300 mil. eur
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
6. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

40 % všetkých investícií smerovalo do kancelárskeho sektora.

Investičný trh od začiatku roka 2013 výrazne ožíval

Investície do realít v minulom roku na Slovensku dosiahli objem 297 mil. eur. Informovala o tom poradenská spoločnosť Jones Lang LaSalle (JLL). „Zatiaľ čo v roku 2011 objem investícií dosiahol rekordných 500 mil. eur, v roku 2012 sme zaznamenali prepad a investičná aktivita priniesla transakcie v hodnote len 20 mil. eur,“ konštatovala spoločnosť.
 
Podľa JLL slovenský investičný trh od začiatku roka 2013 výrazne ožíval. V prvom polroku minulého roka sa na Slovensku uzatvorili tri transakcie, a to odpredaj časti kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II, odpredaj logisticko-výrobného areálu Krauss Maffei pri Martine a napokon rovnako odpredaj retailového projektu Aquario Shopping Centre v Nových Zámkoch. V druhom polroku 2013 sa preinvestovalo 199 mil. eur.
 

 
„Je skvelé, že celkový objem uskutočnených transakcií len potvrdil našu predikciu o návrate investičného apetítu popri tradičných trhoch ako je Poľsko a Česká republika aj na Slovensko,“ uviedol konateľ pobočky JLL na Slovensku a vedúci oddelenia investičného poradenstva Miroslav Barnáš. Ako ďalej dodal, pokiaľ na zahraničných trhoch nenastanú neočakávané komplikácie, tak výhľad spoločnosti na tento rok je pozitívny. 
 
V rámci sektorov ostáva podľa JLL aj naďalej najviac atraktívnym kancelársky sektor, kam v minulom roku smerovalo 120 mil. eur, čo predstavuje 40 % všetkých investícií. Ďalším v poradí bol retail s 33-percentným podielom a napokon priemyselné nehnuteľnosti, ktoré zaznamenali 26-percentný podiel. 
 

 
Spoločnosť Jones Lang LaSalle je medzinárodná poradenská spoločnosť, ktorá ponúka služby v oblasti nehnuteľností a manažmentu investícií. Slovenská pobočka bola založená v roku 2006. V súčasnosti poskytuje služby v oblasti investičného poradenstva, oceňovania nehnuteľností, prieskumu trhu, poradenstva v oblasti prenájmu kancelárskych, rezidenčných, industriálnych priestorov ako aj služby v oblasti projektového manažmentu a správy nehnuteľností.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X