Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

DPH by sa mala podľa SKOK-u znížiť na všetky potraviny

Ilustračné foto: SITA
29. mája 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Balík opatrení z dielne strany SKOK by mal ušetriť slovenským domácnostiam v priemere od 20 do 50 eur mesačne.

SKOK chce tiež zabrániť plytvaniu potravín

Daň z pridanej hodnoty (DPH) by sa mala znížiť na všetky potraviny, a nielen na vybrané druhy, ako to navrhuje vládna strana Smer-SD. Konštatovali to zástupcovia strany Slovenská občianska koalícia (SKOK!) v piatok na tlačovej konferencii v rámci, ktorej predstavili svoj sociálny balíček opatrení.

Ako uviedol člen strany Jozef Kollár, súčasťou riešení je okrem zníženia DPH na všetky potraviny aj zníženie sociálnych odvodov o dva percentuálne body, zníženie DPH na energie pre domácnosti a zrušenie koncesionárskych poplatkov.

Spomínané návrhy, okrem zrušenia koncesionárskych poplatkov, chcú poslanci predložiť na júnovú schôdzu parlamentu. Balík opatrení z dielne strany SKOK by mal ušetriť slovenským domácnostiam v priemere od 20 do 50 eur mesačne.

Delenie na ľavicu a pravicu je bluf, tvrdí Miškov

Predkladanie sociálnych balíčkov vládnou stranou Smer-SD považuje SKOK za dôkaz zlyhania vlády v oblasti sociálnej politiky. „Pokiaľ by vláda nezlyhávala v oblasti sociálnej politiky, žiadne sociálne balíčky by možno neboli potrebné,“ povedal líder strany SKOK Juraj Miškov.

Opatrenia, ktoré predkladá strana, nie sú podľa jej zástupcov ani pravicové ani ľavicové, nezvyšujú daňové či odvodové zaťaženie. „Sme presvedčení o tom, že musí skončiť hra na ľavicu a pravicu, pretože celé delenie na ľavicu a pravicu je iba obyčajný bluf. Riešenia treba deliť na dobré a zlé,“ podotkol Miškov. 

SKOK chce, prostredníctvom svojich poslancov v pléne, tiež zabrániť plytvaniu potravín na Slovensku. „Na Slovensku obchody ročne zlikvidujú potraviny, ktoré sú zdraviu neškodné a stále kvalitné za zhruba 30 miliónov eur,“ poznamenal člen SKOK-u Martin Chren.

Strana preto predloží do Národnej rady SR zákon, podľa ktorého by sa potraviny po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti mohli dať na charitatívne a sociálne účely. Ako doplnil Chren, zväčša ide o trvanlivé potraviny ako cestoviny, múka, či cukrovinky.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie DPH

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

13feb8:30Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2022 + aktuálny stav mzdovej agendy v roku 20238:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

13feb8:30Geometrické tolerancie podľa ISO GPS8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

13feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X