Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

F1 na predaj za 8,5 miliardy amerických dolárov?

Formula 1
Thinkstock
6. septembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj The Guardian Tlačiť

V športovom zákulisí sa už nejakú dobu verejne šepká o tom, že populárnu F1 už čoskoro čakajú veľké zmeny. Britský webový portál The Guardian nedávno priniesol informáciu o tom, že kontrolu nad F1 by mohol prevziať do svojich rúk známy americký obchodný magnát John Malone.

Zo zverejnených informácií ďalej vyplýva, že majiteľ mediálneho impéria Liberty Media, ako aj ďalších telekomunikačných a zábavných spoločností, možno už tento týždeň oznámi niekoľko miliardovú investíciu do tohto športového biznisu. V úvode by sa vraj malo jednať o kúpu 20-percentného podielu, pričom zvyšný podiel by mal prejsť pod jeho kontrolu neskôr v tomto roku. Za F1 by mal pritom zaplatiť úctyhodných 8,5 miliardy amerických dolárov (USD).

Zaujímavou sa z tohto pohľadu javí aj budúca pozícia súčasného generálneho riaditeľa F1, Bernieho Ecclestona. Ten sa v uvedenej veci vyjadril v tom duchu, že to bude on sám, kto definitívne rozhodne o tom, akú úlohu bude ďalej zohrávať v F1. Niektoré hlasy však hovoria aj o tom, že novým šéfom populárnej formuly by sa mohol stať napríkald Chase Carey, ktorý je bývalým obchodným partnerom Maloneho. Záujem tohto obchodného magnáta o F1 však nie je niečím novým. Sesterské spoločnosti Liberty Media, spoločnosti Liberty Global a Discovery Communications, boli už v roku 2014 blízko k uzatvoreniu zmluvy.

F1 je jedným z najvýnosnejších biznisov na svete. Záujem o jej kúpu už vraj prejavili aj iné zvučné mená vrátane majiteľov parížskeho futbalového klubu Paris Saint-Germain či dokonca technologický gigant Apple. V súčasnosti však F1 čelí kritike v súvislosti s jej modernizáciou a tlaku na väčšiu zábavu. Aktuálna dominancia Mercedesu a jeho dvoch jazdcov, ktorí vyhrali 13 zo 14 veľkých cien, je tŕňom v oku mnohých zainteresovaných.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

bernie ecclestonef1john maloneliberty mediapredajzmeny

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

07máj8:30Inventarizácia komplexne – bez chýb a pokút8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X