Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Financovanie z vonkajších zdrojov – nadácie

Financovanie z vonkajších zdrojov - nadácie
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
14. februára 2014 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Začínajúci aj aktívni podnikatelia od nadácií môžu získať finančnú i nefinančnú podporu na uskutočnenie svojich zámerov. 

Nadácie poskytujúce finančnú podporu

Nadácie sústreďujú zdroje na konkrétne verejnoprospešné účely, aby ich následne podľa stanovených podmienok ponúkli tretím osobám. Každá nadácia poskytuje pomoc v súlade so stanoveným poslaním.
 
Začínajúci výnimoční študenti – Nadácia Tatra banky
Podporuje nápady výnimočných študentov v počiatkoch rozvoja ich podnikateľských zámerov. Výsledkom má byť uplatnenie budúcich absolventov vysokých škôl na trhu práce prostredníctvom podpory podnikania ako nástroja sociálnej zmeny. 
 
Kvalitné verejnoprospešné projekty – Nadácia Slovenskej sporiteľne
Partnermi nadácie sú občianske združenia snažiace sa presvedčiť firmy, aby uprednostňovali zákazky od zdravotne znevýhodnených podnikateľov.  
 
Prospešná zmena spoločnosti – ČSOB Nadácia
Uprednostňuje projekty usilujúce o prospešnú zmenu spoločnosti predovšetkým v oblasti zdravého životného štýlu a vzdelávania.  
 
Malé a stredné podnikanie v oblasti životného prostredia – Nemecká spolková nadácia pre životné prostredie v Osnabrücku
Zo zdrojov nadácie možno podporiť nové nápadité ekotechnológie, na základe ktorých vznikajú šetrné a zdravotne prospešné výrobky. Uvedením vývoja do praxe a výmenou skúseností chce uprednostniť podnikanie, ktoré neškodí životnému prostrediu.  
 
Investície s prospešným celospoločenským dopadom – Nadácia PROVIDA
Podporuje investície s prospešným celospoločenským dopadom s potenciálom dlhodobej udržateľnosti. Cieľom je rozšíriť dosah takýchto investícií pri udržaní hospodárnosti a efektívnosti ponúkaného riešenia. Zastrešuje začínajúcich podnikateľov, firmy v štádiu rastu, a tiež opakovanie overených podnikateľských modelov.
 

 
Zodpovedné podnikanie – Nadácia Pontis
Uprednostňuje a oceňuje zodpovedné podnikanie. Zodpovedné firmy by mali pri dosahovaní zisku rešpektovať potreby všetkých partnerov, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Teda nielen zamestnancov, zákazníkov, konkurencie a dodávateľov, ale tiež miestnu komunitu a životné prostredie.   
 
Príležitosti pre znevýhodnených – Nadácia Integra
Vytvára príležitosti pre znevýhodnených prostredníctvom prístupu na trh a k investíciám. Financuje program Mikrofond pre znevýhodnené ženy formou tréningov a zabezpečuje uskutočnenie ich podnikateľských plánov. Podporuje fungovania fair-trade obchodov. 
 
Obnova domácej výroby – Nadácia 858
Snahou nadácie je obnoviť produkčnú výkonnosť domácej výroby. Ďalej podporiť výrobu a propagáciu predaja slovenských výrobkov, rozvíjať a ochraňovať celkový výrobný potenciál krajiny. 
 
Podporuje kultúru inovácií v podnikaní v Európe. K tomu je nevyhnutné spracovanie veľkých objemov dát v rozhodujúcich oblastiach. Sú to predovšetkým zdravotná starostlivosť, vyššie vzdelávanie, trh s energiou, podpora začínajúcich podnikateľov, koncepcia inteligentných miest a zachytenie a prezentácia znalostí.
 
Verejnoprospešné účely – Nadácia podnikateľských subjektov
Zabezpečuje rozvoj a podporu uskutočnenia rôznych verejnoprospešných projektov najmä u mladých ľudí.  
 

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Financovanie podnikania"

Zobraziť všetky články v seriáli "Financovanie podnikania"

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

17dec7:30Uplatňovanie DPH v medzinárodnej preprave tovarov v praktických príkladoch7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Ostatné dane

09jan7:30Možnosti zlepšenia príjmov rozpočtu obce7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva,Účtovníctvo,Verejná správa

13jan7:30Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X