Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Hľadáte sporenie pre dieťa? Vyberte si to najvýhodnejšie

sporiaci účet pre deti
pixabay.com
30. septembra 2020 Tlačiť

Pre rodičov je celkom prirodzené, že chcú, aby sa ich deti mali čo najlepšie. Často to chcú dosiahnuť tým, že ich chcú zabezpečiť do budúcnosti, a tak im založia sporenie napríklad na vysokú školu alebo pomoc pri prvom bývaní. Hľadáte aj vy pre vaše dieťa výhodné sporenie? Prinášame vám prehľad ponúk na trhu.

Dnes už úplne normálne, že okrem toho, že si sporíme my sami, v prípade, že to naše finančné možnosti dovoľujú, zakladáme aj sporenie pre dieťa. Zvyčajne je možné takéto sporenie vytvoriť ako dodatok k účtu pre deti, ktorý máte otvorený vo vašej banke. Na trhu nájdete aj stavebné sporenie, ktoré môžete založiť svojim ratolestiam.

Nevyznáte sa v ponukách bánk? Pozrite si prehľadné stručné porovnanie rôznych ponúk dostupných na trhu a vyberte si to najvýhodnejšie sporenie pre vás.

VÚB

Sporiaci účet určený pre deti už od narodenia je zriadený k VÚB Účtu pre juniorov, ktorý umožňuje jednoducho, rýchlo a efektívne odkladať voľné finančné prostriedky pri zvýhodnenej úrokovej sadzbe.

Sporiaci účet pre deti:

 • má zvýhodnenú úrokovú sadzbu
 • Pravidelnosť sporenia je len na Vás
 • Za vedenie účtu a presun prostriedkov neplatíte
 • Umožňujeme Vám sporiť deťom jednoducho a efektívne.

Tento sporiaci účet môže vaše deti naučiť hospodáriť s peniazmi. Keď dostane vreckové, môže si peniaze odkladať na účet. Za pravidelné mesačné sporenie od 20 € do 1 000 € môže získať Vaše dieťa výhodný bonusový úrok každý mesiac už od zriadenia Sporiaceho účtu pre Juniorov.

Podmienky pre získanie zvýhodnenej úrokovej sadzby na Sporiacom účte pre Juniorov:

 • Pravidelné mesačné platby na sporiaci účet vo výške 20 EUR – 1 000 EUR
 • Žiadne debetné transakcie v danom kalendárnom mesiaci
 • Majiteľ Sporiaceho účtu pre Juniorov je vlastníkom VÚB Účtu pre juniorov

Základný úrok na tomto účte je 0,01% p.a. a zvýhodnená úroková sadzba je + 0,39% p.a. čo je dokopy 0,40% p.a. pričom zostatky nad 30 000 EUR sa úročia úrokovou sadzbou 0,00% p.a.

Poštová banka

Poštová banka ponúka termínované sporenie na vzdelanie pre deti. Môžete sporiť s viazanosťou 5 až 15 rokov a za pravidelné sporenie získate zvýhodnenú úrokovú sadzbu 2 % p. a. na celú dobu sporenia.

Výhody Dobrého sporenia ISTOTA NA VZDELANIE:

 • garantovaná úroková sadzba počas celého obdobia až do 2 % p. a.
 • mesačné vklady od 10 € až do 500 €
 • zvýhodnený úrok za pravidelné sporenie
 • vklad je chránený v zmysle Zákona o ochrane vkladov
Doba viazanosti sporenia
Sporenie
5 rokov
Sporenie
10 rokov
Sporenie
15 rokov
Základná úroková sadzba 0,30 % p. a. 0,70 % p. a. 1,00 % p. a.
Zvýhodnená úroková sadzba 0,60 % p. a. 1,40 % p. a. 2,00 % p. a.

Slovenská sporiteľňa

Deťom môžete založiť detskú vkladnú knižku. Poplatok za jej zriadenie je 5 eur.

Výhody Detskej vkladnej knižky

 • sporiť môžete už od 10 eur mesačne,
 • peniaze môžete vkladať kedykoľvek,
 • ak pravidelne sporíte a nevyberáte, od druhého roku sporenia získate zvýhodnenú sadzbu 0,11 % ročne, najviac úrok 240 eur ročne

Sporiť môžete aj prostredníctvom investičného sporenia a získať vyšší výnos než na klasickom sporení alebo termínovanom vklade. Akékoľvek výkyvy hodnôt vami zvoleného fondu sú pri sporení 10 až 20 rokov zanedbateľné. Investovaním môžete najviac získať ak začnete čo najskôr.

Dlhodobé a pravidelné investovanie v menších sumách (od 20 € mesačne) zmierňuje riziko prípadných poklesov na finančných trhoch a zároveň umožňuje získať na ich raste. Pri stretnutí na pobočke vám stačí rodný list dieťaťa. Sporíte bez vstupných poplatkov a nie je potrebné mať v banke účet.

ČSOB

Sporiaci účet je možné založiť k detskému účtu Sloník. Detský účet Sloník je určený pre deti od narodenia do 15 rokov. Úroková sadzba je 0,25 %. Prístup k nasporeným peniazom máte po 7 dňoch od zadania výpovede vkladu.

S Detským účtom Sloník a sporením získate:

 • Platobnú kartu Visa Electron baby
 • Služby Moja ČSOB a ČSOB SmartBanking s pasívnym prístupom (Znamená prehľad o zostatku a transakciách. Neumožňuje zadávať platby)
 • Úrazové poistenie za výhodnú cenu.

Tatrabanka

V tatrabanke môžete dieťaťu otvoriť detský účet. Je určený deťom vo veku od 0 do 15 rokov. Účet pre deti má vaše dieťa vo veku od 0 do dovŕšenia 15. roku úplne zadarmo. Vďaka elektronickému bankovníctvu máte prehľad o tom, na čo vaše dieťa míňa svoje vreckové. Vyberanie peňazí z bankomatu je pre vaše dieťa veľmi jednoduché a bezplatné. Hotovosť si môže vybrať v ktoromkoľvek bankomate Tatra banky alebo z bankomatov Raiffeisen Bank International AG.  Kozmix kartou je možné platiť neobmedzene aj v zahraničí.

PSS

Deťom môžete založiť aj stavebné sporenie. Úročenie vkladov môže byť vo výške 0,5% ročne. Ak vášmu dieťaťu uzatvoríte zmluvu, kým dovŕši jeden rok, neplatíte ani poplatok za uzatvorenie zmluvy. Ak svojim deťom pravidelne sporíte, do ich 18-tich rokov za vedenie účtu neplatíte. K sporeniu pre deti získate 50% zľavu z poplatku za vedenie účtu pre rodiča po dobu 6 rokov. Dobu sporenia, ako aj výšku vkladov si stanovíte podľa svojich finančných možností.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

3poistenieskillssporenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X