Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hľadáte sporenie pre dieťa? Pozrite si porovnanie ponúk a vyberte to najvýhodnejšie

sporiaci účet pre deti
pixabay.com
26. júla 2017 Tlačiť

Pre rodičov je celkom prirodzené, že chcú, aby sa ich deti mali čo najlepšie. Často to chcú dosiahnuť tým, že ich chcú zabezpečiť do budúcnosti, a tak im založia sporenie napríklad na vysokú školu alebo pomoc pri prvom bývaní. Hľadáte aj vy pre vaše dieťa výhodné sporenie? Prinášame vám prehľad ponúk na trhu.

Dnes už úplne normálne, že okrem toho, že si sporíme my sami, v prípade, že to naše finančné možnosti dovoľujú, zakladáme aj sporenie pre dieťa. Zvyčajne je možné takéto sporenie vytvoriť ako dodatok k účtu pre deti, ktorý máte otvorený vo vašej banke. Na trhu nájdete aj stavebné sporenie, ktoré môžete založiť svojim ratolestiam.

Pri uzatváranie sporenia pre deti sa najskôr uistite, že na to máte.

Nevyznáte sa v ponukách bánk? Pozrite si prehľadné stručné porovnanie rôznych ponúk dostupných na trhu a vyberte si to najvýhodnejšie sporenie pre vás.

sporenie pre deti s poistením
Sporenie pre deti je dnes už samozrejmosťoupixabay.com

VÚB

VÚB banka poskytuje možnosť sporenia pre deti do 18 rokov formou detskej vkladnej knižky, ktorou disponuje zákonný zástupca. Peniaze, ktoré nesporíte, nie sú viazané a okrem základného úroku je tu možnosť získať aj dodatkový úrok. Výhodou je, že toto sporenie je možné uzavrieť aj s úrazovým poistením.

Pýtate sa, prečo by ste mali svojmu potomkovi založiť vkladnú knižku? Tu je niekoľko dôvodov:

  • nasporíte finančné prostriedky pre svoje dieťa
  • okrem základného úroku môžete získať aj dodatkový úrok
  • peniaze nie sú viazané výpovednou lehotou
  • vklad je chránený zákonom, takže nič neriskujete, čo je mimoriadne výhodné

Za založenie a vedenie vkladnej knižky vo VÚB neplatíte, v prípade, že počas roka z vkladnej knižky nevyberiete žiadne peniaze, dostanete 100% dodatkový úrok.

výhodné sporenie pre deti
Ponúk na trhu je viaceropixabay.com

Poštová banka

Spomedzi produktov Poštovej banky je najvhodnejším pre deti sporenie s viazanosťou na 10 rokov. Rovnaké si môžete založiť aj vy. V prípade, že budete na toto sporenie prispievať pravidelne mesačne sumu minimálne 10 eur, budete mať zvýhodnenú úrokovú sadzbu 2,5%. Ak sa rozhodnete na toto sporenie prispievať nepravidelne, bude to úrok vo výške 1,25%.

Na tento sporiaci účet môžete prispievať od 10 do 500 eur mesačne a výhodou je, že založenie aj vedenie účtu je bezplatné.

ČSOB

ČSOB ponúka pre deti do 18 rokov možnosť vytvorenia stavebného sporenia, ktoré umožňuje získanie štátnej prémie až do výšky 66,39 eur.

V prípade, že sa rozhodnete v tejto banke vášmu dieťaťu založiť aj účet, uzavretie zmluvy bude bezplatné. Nasporenú sumu je možné využiť už po šiestich rokoch sporenia a po dvoch rokoch máte možnosť vybrať zo sporenia 500 eur.

Tatrabanka

Táto banka neposkytuje vyslovene sporenie určené deťom. K ich produktom určeným pre najmenších patrí detský účet pre deti od 6 rokov. Ak by ste chceli v tejto banke deťom založiť sporenie, môžete tak urobiť s tým, že to nebude produkt určený vyslovene deťom.

Pri zakladaná sporenia si môžete vybrať jeho konkrétny účel, cieľovú sumu aj výšku pravidelnej mesačnej platby. Tá je pritom na vás a máte možnosť ju flexibilne meniť bez nutnosti navštíviť banku.

K téme

Témy

3poisteniesporenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

06júl9:00WEBINÁR: Ako správne uzavrieť zmluvu o informačnej technológii a softvére9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

06júl9:00WEBINÁR: Ako správne uzavrieť zmluvu o informačnej technológii a softvére9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Riadenie

08júl9:00Online certifikované štúdium: Konsolidovaná účtovná závierka9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X