Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Informácie o čerpaní fondov a dotácií majú byť na webe

Informácie o čerpaní fondov a dotácií majú byť na webe
Fotobanka Pixmac
11. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Cieľom aplikácie je poskytovať informácie o všetkých projektoch, ktoré sú financované zo štrukturálnych fondov Európskej únie adalších externých zdrojov financií.

Webová aplikácia na sledovanie čerpania má byť hotová na jeseň

Na internete by sa mala na jeseň objaviť webstránka o využívaní peňazí z európskych, nórskych či iných fondov. Takúto úlohu obsahuje návrh akčného plánu Iniciatívy pre otvorené vládnutie na roky 2014 – 2015, ktorý schválila vláda. Webová aplikácia, kde chcú zverejňovať dáta o využívaní fondov a dotácií, by mala byť hotová do konca októbra 2015.

Vytvorenie aplikácie spomínal aj predchádzajúci akčný plán na roky 2012 – 2013, v súčasnosti sa pracuje na vývoji portálu. „Cieľom aplikácie je poskytovať informácie o všetkých projektoch, ktoré sú financované zo štrukturálnych fondov Európskej únie, Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu v podmienkach Slovenska a dotačných schém zo štátneho rozpočtu SR vrátane zmluvných podmienok a spôsobu použitia financií,“ uvádza návrh akčného plánu. V pláne je aj verejná kampaň na propagáciu stránky, zastrešovať ju má vládny splnomocnenec pre rozvoj občianskej spoločnosti.

Zlepšiť systém zverejňovania súdnych rozhodnutí, zaktualizovať hodnotenie sudcov či zverejniť zoznamy prokurátorov – to sú ďalšie témy akčného plánu. Podľa materiálu existuje síce povinnosť zverejňovať súdne rozhodnutia, prax však ukázala, že mnohé rozhodnutia napriek zákonnej povinnosti zverejnené nie sú.

Minister spravodlivosti má zabezpečiť jednotný systém zverejňovania súdnych rozhodnutí do konca tohto roka. Ďalším návrhom je umožniť zverejnenie zoznamu prokurátorov, do konca tohto roka má byť hotová legislatíva, ktorá to umožní. Prokurátori majú na Slovensku podľa dokumentu významné a nezastupiteľné postavenie, ale informácie o tom, kto konkrétne zastáva funkciu prokurátora, nie sú verejnosti známe. “

V záujme transparentnosti obsadzovania prokurátorských funkcií a zamedzenia politizovaniu je vhodné zaviesť zákonnú povinnosť zverejňovať mená a priezviská ľudí zastávajúcich funkciu prokurátora,“ navrhuje akčný plán. Medzi ďalšími návrhmi je aktualizácia kritérií hodnotenia práce sudcov a súdov. Akčný plán navrhuje pripraviť legislatívu, ktorá umožní zverejňovať hodnotenie práce sudcov, a to do konca roka.

Registračné pokladnice v roku 2015

Akčný plán 2014 – 2015 vypracoval Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti. Obsahuje návrhy pre rôzne oblasti, okrem prístupu k informáciám aj napríklad vzdelávanie, vedu či justíciu. Slovensko sa v septembri 2011 zapojilo do medzinárodnej iniciatívy Partnerstvo pre otvorené vládnutie, kde je 60 členských krajín. Štát prijal prvé záväzky v programe Iniciatíva pre otvorené vládnutie vo februári 2012. Prvý cyklus iniciatívy trval v rokoch 2012 – 2013.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X