Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Instagram – nový marketingový nástroj. Spoznajte jeho výhody!

Smartphone shot food photo  - pancakes with strawberries for breakfast
Thinkstock
7. júna 2016 Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Na sociálne siete upriamuje pozornosť čoraz viac podnikateľov. Dôvod je jasný, ľudia na nich trávia stále viac času. Po úspechu Facebooku razantne rastie obľuba Instagramu. Preto ho nemožno ignorovať pri budovaní mena a marketingovej stratégie.

Obrázky a videá sú kľúčové

Na samotnom Facebooku čoraz viac víťazia príspevky v podobe videí a fotiek. Na týchto parametroch je postavená sociálna sieť Instagram, ktorá k vám môže priniesť nových zákazníkov a efektívne budovať značku. Instagram je prehľadný, estetický, podporuje podnikanie aj zarába. Bola by chyba, ak by ste na ňom chýbali.

Prvotná registrácia

Instagram umožňuje vytváranie aj firemných profilov. Jednoducho si zvolíte len názov podľa predstáv a heslo. Aplikácia je stavaná pre použitie v mobilnom telefóne. Je možné ju využívať aj cez internet, ale bez toho, aby ste si stiahli aplikáciu do smartfónu s androidom, alebo iPhonu, bude prakticky nevyužiteľná. Celá registrácia, nastavenie profilu aj jeho editácia sa potom odohráva už v prehľadom prostredí mobilného telefónu.

Pridanie konta

Pre mnohých užívateľov Instagramu je zásadná otázka, ako spravovať viacero kont z jedného mobilného telefónu. Napríklad svoje súkromné a firemné. Instagram túto funkcionalitu vyriešil možnosťou Pridanie konta, ktorú nájdete v menu. Vďaka tomu si môžete pridať viacero účtov pod jednu správu, dokonca jeden účet môže spravovať aj viacero oprávnených užívateľov, ak sa s niekým podelíte o registračný e-mail a heslo. Potom už len prepínate, či chcete fotografiu a video zdieľať ako firemná stránka, alebo súkromná osoba.

Šírenie dobrého mena cez zaujímavý obsah

Jedinou podmienkou prežitia na Instagrame je využívanie zaujímavého obsahu. Ak budete fotiť svoje produkty a postovať ich rad za radom na sieť, úspech nedosiahnete. Čaro Instagramu je v jeho variabilite. Môžete sledovať státisíce ľudí, ale vás nikto. Platí to však aj opačne. Všetko záleží od materiálu, ktorý musí vizuálne zaujať. Konto s vašim produktovým portfóliom dokonca nemusí ani súvisieť, stačí iba linky značiť pod fotografiou, prípadne viesť ľudí na konkrétne inšpirácie. Pod fotografie môžete uviesť aj priame adresy, no tie pôsobia neprofesionálne a nekorešpondujú s obsahovou štruktúrou. Preto je lepšie využiť skrátené adresy bez identifikácie priamej reklamy. Môžete na to použiť Bitly alebo Tiny­URL platformy.

Využívajte #hashtagy

Instagram je na nich prakticky závislý. Prvým krokom je nájsť hashtagy, alebo kľúčové slová, ktoré bude hľadať vaša cieľová skupina. Napríklad. Ak budete propagovať produkty domácej kozmetiky, pokojne fotku môžete označiť hashtagmi ako mydlo, kozmetika, krása, zdravie, sexi a podobne. Doplniť môžete aj trendingové hastagy instagood a photooftheday, ktoré stabilne navyšujú počet likov aj followerov. Mnoho užívateľov totiž vyhľadáva fotografie a zaujímavý obsah cez kľúčové slová a tak sa veľmi ľahko dostanú k vám. Ak ich obsah zaujme, začnú vás sledovať. To je prvý krok k vytváraniu úspešného mena. Inšpirovať sa môžete aj skutočne úspešnými profilmi ako Coca Cola, na Slovensku veľmi živým Instagramovým profilom rádia Európa 2, Lidl na Slovensku, Pepsi a mnoho ďalších.

Prepojte reklamu s Instagramom

Dobrý spôsob, ako si získať fanúšikov, je prepojenie webu s Instagramom. To znamená, že pomocou stránky, e-mailu, alebo reklamy môžete vyzvať ľudí, aby vás sledovali, alebo ešte lepšie, svoje fotografie označovali hashtagom, ktorého posty sa budú automaticky zobrazovať na vašej stránke. Tým získate živý obsah pre svoj web a navyše nových fanúšikov na svojom profile.

Nájdite si komunitu

Instagram je plný ľudí, ktorí začali v malom, no dnes sa ich komunita rozrástla na niekoľko desiatok tisíc followerov a to prirodzene využívajú. Hovoria si influenceri a svoj vplyv predávajú. Pre podnikateľa, ktorý začína s Instagramom nie je zlým riešením nájsť si instagramové konto s cieľovou skupinou pre jeho produkt. Mnoho stránok, ktoré ponúkajú možnosť reklamy sú ľahko osloviteľné, často majú na profile aj podmienky inzercie a kontakt na zodpovednú osobu. Mnoho firiem cez influencerov šíri primárne svoje fotky, alebo sa nechajú označiť na fotografiách, prípadne ponúkajú reklamu na konkrétny produkt, kde sa cena za klik pohybuje okolo jedného doláru.

Inšpirujte sa úspešnými, ktorí zarábajú

Ak sme hovorili o možnosti využívať influencerov, je tu možnosť sa ním aj stať. Zárobok je nestabilný, ale dosť vysoký. Priemerný výťažok z jednej fotky sa napríklad u Kevina Wonga pohybuje okolo 400 dolárov. Začínal pritom úplne obyčajne. Fotil ako študent architektúry chytľavé obrázky, zaujímavé kompozície a momentky. Tými si získal desaťtisíce sledovateľov a každá jeho fotka má tisíce „likov.“ Tak sa o neho začali zaujímať firmy a dnes si prilepšuje práve zdieľaním fotografií, na ktorých označuje platených inzerentov.

Ďalšou úspešnou podnikateľkou je Danielle Bernstein, ktorá začínala svojím módnym blogom weworewhat.com. Uverejňovala na ňom módne fotografie a neskôr prišla na nápad prepojiť ich s Instagramom. To sa o jej konto začali zaujímať firmy, ktoré si platia, aby sa v ich šatách predviedla, fotila, a zdieľala zábery. Ceny sa pohybujú od 5 do 15-tisíc dolárov. Nielenže Danielle na tom zarába, ale buduje aj vlastnú značku a štýl obliekania. Tak sa stala ikonou a ak by dnes vstúpila na trh s vlastnou módnou kolekciou, o klientov by núdzu nemala. Aj takéto možnosti dnes prináša Instagram, ktorého správe využívanie by nemalo chýbať žiadnu podnikateľsky zmýšľajúcemu človeku.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

instagrampodniakanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X