Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Job Expo v Nitre ponúka 10-tisíc pracovných miest

Job Expo v Nitre ponúka 10-tisíc pracovných miest
Ilustračné foto SITA
18. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Zhruba 10-tisíc voľných pracovných miest ponúka stovka zamestnávateľov na najväčšom veľtrhu práce na Slovensku Job Expo 2013.
 
Veľtrh sa začal vo štvrtok v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre a potrvá do piatka.
 

Za nezamestnanosť môže byrokracia, tvrdí Fico

Tretí ročník veľtrhu organizuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pod záštitou predsedu vlády Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. „Očakávam, že efektívnosť veľtrhu by pre tento rok mala byť 80 percent,“ povedal Richter. Ako ďalej dodal, oceňuje, že na veľtrhu sa zúčastňujú všetci významní zamestnávatelia na Slovensku a chcel by, aby sa Job Expo časom stal jedným z rozhodujúcich veľtrhov práce v rámci celej strednej Európy. 
 

 
Ako povedal premiér Robert Fico na panelovej konferencii o trhu práce, ku koncu januára bolo na Slovensku v evidencii úradov práce 435 438 nezamestnaných. Podiel dlhodobo nezamestnaných osôb predstavoval okolo 50 percent a viac ako polovica mladých ľudí bola nezamestnaná dlhšie ako rok. Fico odmietol, že by sa na miere nezamestnanosti podpísala novela Zákonníka práce. Problémom podľa neho je, že dlhodobo nezamestnaní strácajú pracovné návyky a o ponúknutú prácu mnohokrát nemajú záujem. „Akonáhle sa pokúšame vymyslieť mechanizmus, ako dostať nízko kvalifikovaných a dlhodobo nezamestnaných ľudí do rôznych projektov, narážame na neuveriteľnú byrokraciu. Preto budeme tlačiť na Európsku komisiu, Európsku radu, musí byť väčšia pružnosť,“ povedal Fico.
 

Na veľtrhu sú viacerí významní zamestnávatelia aj agentúry

Na výstavnej ploche vyše 11 000 metrov štvorcových ponúkajú pracovné miesta zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo, sprostredkovateľské agentúry. Návštevníci veľtrhu môžu priamo na mieste absolvovať pracovný pohovor a dohodnúť si nástup do zamestnania. Zároveň si môžu bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa na prezentačných aktivitách, seminároch a workshopoch. Vstup na veľtrh je zdarma. 
 
Sieť EURES sprostredkúva zamestnanie v krajinách Európskej únie a európskeho hospodárskeho priestoru, čiže Nórska, Islandu a Lichtenštajnska. „Najväčší záujem je o nemecky hovoriace krajiny – Rakúsko, Nemecko, ale veľký záujem je aj o Škandináviu, lebo Škandinávia ponúka pracovníkovi zo zahraničia tú istú mzdu ako domácemu pracovníkovi,“ povedala EURES koordinátorka Alena Házašová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. V Škandinávii hľadajú najmä robotníkov, zdravotnícky personál, lekárov a sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve. V krajinách Európskej únie je veľký záujem aj o reštauračný a hotelový personál a IT- profesie. Podmienkou je ovládanie cudzieho jazyka, najmä angličtiny alebo nemčiny, v závislosti od krajiny. „Ponuky bez znalosti jazyka prakticky nemáme,“ podčiarkla Házašová. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X