Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kedy vykonať platby, aby odišli ešte v tomto roku?

Kedy vykonať platby, aby odišli ešte v tomto roku?
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
29. decembra 2014 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Podnikam.SK vám prináša prehľad uzávierok na platby vo vybraných bankách.

SLSP

 • Slovenská sporiteľňa preberá a spracováva platobné príkazy v pobočkách aj na Silvestra, v stredu 31. decembra 2014, do 12:00
 • Cez internet či mobil je taktiež možné zadávať platby do 12:00. Klientom však odporúčame, aby si vybavovanie bankových záležitostí nenechávali na poslednú chvíľu.
 • Kto potrebuje, aby ešte v tomto roku boli peniaze odpísané z jeho účtu na iný účet v banke na Slovensku (alebo v inej banke v rámci krajín SEPA), mal by zadať štandardný platobný príkaz v Slovenskej sporiteľni najneskôr 31. decembra 2014 do 12:00 v ktorejkoľvek z 292 pobočiek banky (okrem Bratislavy TPD a OC Molo vo Zvolene), alebo prostredníctvom elektronického bankovníctva. Peniaze budú na účet príjemcu pripísané 2. 1. 2015.
 • Kto potrebuje, aby peniaze boli aj pripísané na účet príjemcu v inej banke na Slovensku (alebo v inej banke v rámci krajín SEPA) ešte do konca roka 2014, musí požiadať o štandardný prevod najneskôr 30. decembra 2014. Urobiť tak môže buď v ktorejkoľvek pobočke banky do konca otváracích hodín alebo prostredníctvom internetbankingu alebo easybankingu do 21:30. Firemní klienti využívajúci homebanking tak môžu urobiť do 30. decembra do 18:00. V prípade urgentného prevodu je potrebné zadať platbu (v pobočke alebo prostredníctvom internetbankingu) najneskôr 31. decembra 2014 do 12:00.

Kto má záujem poslať peniaze do zahraničia tak, aby boli pripísané v prospech účtu cieľovej banky ešte v tomto roku:

 • v prípade eur a amerických dolárov tak musí urobiť najneskôr 31. decembra 2014 do 12:00,
 • v prípade českých korún, maďarských forintov, chorvátskych kún, rumunských lei, kanadských dolárov, britských libier, švajčiarskych frankov a poľských zlotých do 31. decembra 2014 do 9:30,
 • v prípade dánskych, nórskych alebo švédskych korún a tureckých lír je potrebné tak urobiť do 30. decembra 2014 do 9:30.

Pozn: Všetky prevody uvedené vyššie musia byť označené ako urgentné.

Zadávať platby cez internetbanking bude možné aj 1. januára 2015. Peniaze z účtu klienta však odídu 2. januára 2015. Platby s dátumom splatnosti 1. januára 2015 nie je možné zadať z dôvodu koncoročnej uzávierky bankových systémov.

Tatrabanka

Spracovanie platobných príkazov na konci roka 2014 nájdete prehľadne spracované v tomto dokumente ( pdf 69 kB).

VÚB

 • Platby, ktoré majú odísť z účtu ešte v roku 2014, možno vo VÚB banke zadať aj v posledný deň roka, teda 31. decembra. Ak majú byť peniaze ešte v tomto roku pripísané aj na účet príjemcu v inej banke na Slovensku alebo v rámci SEPA krajiny, je potrebné platbu zadať 31. decembra najneskôr do 8.30 hod. Na Silvestra budú pobočky VÚB banky otvorené do 12.00 hod. 
 • Ak potrebujete, aby vám peniaze odišli z účtu do konca roka, stačí SEPA platobný príkaz (používa sa pri platení v eurách v rámci Slovenska a krajín SEPA) zadať elektronicky 31. decembra do 20.00 hod, ostatné platby (mimo krajín SEPA a cudzomenové platby) je potrebné zadať elektronicky najneskôr do 12.00 hod. Pri prevodoch cez pobočku je možné všetky platobné príkazy predložiť 31. decembra do uzatvorenia pobočiek VÚB o 12.00 hod. Tieto časy garantujú, že prevody budú odpísané z vášho účtu v roku 2014. V prípade, že sú adresované prijímateľovi, ktorý má účet vo VÚB banke, budú aj jemu pripísané ešte v tomto roku.
 • Ak majú byť prostriedky pripísané v tomto roku aj na účet prijímateľa v inej banke na Slovensku alebo v rámci SEPA krajín, treba SEPA platobný príkaz zadať elektronicky najneskôr 31. decembra do 8.30 hod. Pri ostatných platbách do zahraničia (mimo SEPA) je potrebné zadať príkaz najneskôr 29. decembra do 15.00 hod. elektronicky alebo do 14.15 hod. predložiť v pobočke. Ak nestihnete zadať platbu v uvedených termínoch, môžete využiť tzv. urgentný prevod, ktorý umožňuje zadať platbu do inej banky v SR a do zahraničia ešte aj 31. decembra v dopoludňajších hodinách.
 

ČSOB

Ak má príjemca v rámci európskych tzv. SEPA krajín vrátane Slovenska dostať peniaze ešte v tomto roku, treba zadať prevodný príkaz najneskôr 30.12.2014 v pobočke do 15.00 h a ak plánujete poslať platbu elektronicky, treba tak urobiť v rovnaký deň do 18. 00 h.

Cezhraničné platby

Ak potrebujete poslať platbu do zahraničia mimo Európy (teda mimo tzv. SEPA krajín) a chcete ju zadať v pobočke, posledný termín na zadanie platobného príkazu, aby príjemca dostal peniaze ešte v tomto roku, je 29.12. do 12.00 h. Ak plánujete poslať peniaze elektronicky, máte k dispozícii hodinu navyše – 29.12. do 13.00 h.

Ešte jedna šanca

Ak si spomeniete na povinnosti „po hodine dvanástej“, ešte stále nie je neskoro, aby boli prostriedky pripísané na účet príjemcu ešte v tomto roku. Existuje služba za extra poplatok:

 • zrýchlená SEPA platba, najneskôr zadajte prevodný príkaz 31.12. 2014 do 11.30 h,
 • urgentná platba v mene EUR v reálnom čase, najneskôr zadajte prevodný príkaz 31.12.2014 do 15:00 h.

Zaplatiť sa dá aj vkladom hotovosti

Vyrovnať si dlhy je možné aj vkladom hotovosti na účet. Takýto vklad je pripísaný na účet klienta ČSOB priamo v deň jeho realizácie.

 

Sberbank Slovensko

Aby ste napríklad získali štátnu prémiu v stavebnom sporení, musí potrebná čiastka nielen odísť z vášho osobného účtu, ale musí aj doraziť na účet vášho stavebného sporenia. Zároveň pred koncom roka chcú mať mnohí podnikatelia vyplatené faktúry. Počas Silvestrovského dňa sú hraničné termíny na odoslanie platieb kratšie, ako po iné dni.

Posledná záchrana

Ak musí príjemca dostať vašu platbu pred koncom roka a vy ste ju nestihli zadať v termíne deň pred Silvestrom, máte teoreticky ešte dve možnosti splniť si povinnosť v posledný deň v roku: 

 1. zájdite do jeho banky a vložte mu peniaze priamo na jeho účet. Pripíšu sa mu prakticky okamžite. Stačí, ak stihnete skrátené silvestrovské otváracie hodiny našich pobočiek.
 2. pripísanie platby na účet príjemcu ešte v tomto roku stihnete v posledný deň roku aj v prípade, ak účet príjemcu je v tej istej banke, ako váš účet – ide o takzvaný vnútrobankový prevod. Aby ste ho stihli 31. decembra, musíte ho zadať v prípade Sberbank Slovensko papierovo na pobočke do 11:00 a elektronicky do 13:00.

Platby do zahraničia a v cudzích menách

Ak potrebujete, aby platba odišla z vášho účtu v tomto roku v inej mene ako euro alebo do zahraničia mimo SEPA priestoru, silvestrovské termíny sú nasledovné:

UniCredit Bank

Do 30. decembra je nevyhnutné zadať všetky štandardné platby, pri ktorých majú byť peniaze na účet príjemcu v inej banke v SR pripísané ešte v tomto roku. Štandardné platby uhradené z účtov klientov 31. decembra budú na účty v iných bankách v SR pripísané až začiatkom roka 2015. Platby, ktoré budú zaslané prostredníctvom elektronického bankovníctva 31. decembra po 21,30 hod., budú uhradené z účtov platiteľov až začiatkom roka 2015.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X