Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Komunikácia s finančnou správou by už vraj mala fungovať štandardne

Komunikácia s finančnou správou by už vraj mala fungovať štandardne
Zdroj: FS SR
14. decembra 2012 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Finančná správa bude s daňovníkmi od začiatku budúceho roka elektronicky komunikovať cez nové elektronické komunikačné rozhranie. To by malo podľa predstaviteľov finančnej správy ukončiť problémy s elektronickou komunikáciou.

 
„Môžeme si dovoliť definitívne povedať, že prvého januára končí aféra okolo technickej asistencie KONSU a finančná správa sa dostane do nejakého štandardu, ktorý bude ďalej rozvíjaný,“ konštatoval na piatkovej tlačovej besede Igor Kmetík, ktorý je poverený zastupovaním riaditeľa Kompetenčného centra finančných operácii.
 
 

Elektronická komunikácia s daniarmi aj naďalej bezplatne

Nové elektronické komunikačné rozhranie bude pre daňovníkov prístupné prostredníctvom dvoch foriem prihlásenia. Prvá možnosť autentifikácie je pre tých, ktorí už majú zaručený elektronický podpis a môžu ho aj naďalej používať. „Tí, ktorí ním nedisponujú a majú, alebo uzavrú dohodu s Finančnou správou SR, sa budú môcť zaregistrovať a využívať elektronické služby finančnej správ bezplatne,“ dodáva finančné riaditeľstvo. 
 
 
Po vykonaní zmien v elektronickej komunikácii tak budú môcť výkazy daňovej správe zasielať aj daňovníci, ktorí používajú aj iné operačné systémy ako Windows. Zmenami v elektronickej komunikácii sa finančná správa totiž podľa jej predstaviteľov dostane aj do súladu so štandardami pre informačné systémy verejnej správy, pretože sa odstráni prekážka, pre ktorú nemohli elektronickú komunikáciu vyplývajúcu zo zákona využívať iní používatelia ako tí, ktorí mali nainštalované operačné prostredie Windows. „Dôvodom implementácie nového komunikačného rozhrania je taktiež zabezpečiť bezproblémové fungovanie odosielania a prijímania daňových priznaní počas špičiek v januári a marci,“ informujú daniari. 
 
Nové elektronické komunikačné rozhranie obstarala finančná správa od spoločnosti Ditec, ktorá vybudovala komunikačné rozhranie pre bývalú colnú správu. Finančná správa začiatkom tohto mesiaca odstavila doterajší systém na elektronickú komunikáciu EZU a jeho užívateľov presunula do aplikácii eDane a eTax. Nový spôsob elektronickej komunikácie má byť podľa finančného riaditeľstva jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s finančnou správou elektronicky.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X