Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Letenky z Bratislavy patria k najlacnejším v strednej Európe

Letenky z Bratislavy patria k najlacnejším v strednej Európe
Ilustračné foto SITA
5. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Medzi vybranými tridsiatimi najväčšími európskymi letiskami sú ceny lietania z bratislavského letiska na deviatom mieste. Vyplýva to z rebríčka vyhľadávača Aletenky.sk, ktorý porovnával priemerné ceny leteniek po Európe.
Zatiaľ čo jeden kilometer letu z Bratislavy stojí priemerne 0,0624 eur, z Budapešti 0,0694 eur, z Varšavy 0,0912 eur a z Viedne 0,1587 eur.

V Bratislave je lacné parkovanie aj cesta z letiska do centra

Pražské letisko bolo štvrtým najdrahším zo všetkých porovnávaných, za kilometer letu cestujúci zaplatia až 0,1824 eur. Viac stoja už len lety z londýnskeho letiska Heathrow (0,1871 eur), Helsínk (0,2129 eur) a Zürichu (0,2222 eur). Najmenej stoja letenky z letísk Katovice (0,0503 eur), Paríž – Beauvais (0,0526 eur) a Oslo – Rygge (0,0526 eur).
Bratislava sa zaradila v rebríčku medzi tretinu letísk s najlacnejšími letenkami, pretože najväčší prepravca na letisku v metropole SR, írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair, sa snaží posúvať ceny leteniek na čo najnižšiu hranicu. Letisko v Budapešti je zas základňou nízkonákladovej spoločnosti Wizz Air, ktorá tlačí ceny nadol podobne ako Ryanair. Viedenské letisko síce ponúka oveľa viac destinácií, ale za menej výhodné ceny.
Týždeň parkovania na letisku v Bratislave stojí 73 eur, čo ho radí na dvanáste miesto rebríčka. Vo Viedni je to 99,1 eur, čo je piata najvyššia cena. Parkovanie na budapeštianskom letisku je zas piate najlacnejšie, stojí 30,87 eur na týždeň. V Prahe vyjde parkovanie na letisku na 35,35 eur, čo je ôsma najnižšia cena. Varšave s cenou 40,88 eur patrí jedenásta priečka. Najlacnejšie parkovacie miesta ponúka letisko v Katoviciach, kde sedem dní státia vyjde na 16,59 eur. Najdrahšie je parkovanie na londýnskom letisku Heathrow, kde stojí 164,96 eur.
Najnižší poplatok za cestu do centra mesta zaplatia cestujúci v Bratislave. Cena za prestupný lístok na autobus mestskej hromadnej dopravy je 0,90 eur. Na popredných priečkach v prvej päťke sa umiestnili aj ostatné hlavné mestá krajín V4. Lístok na mestskú hromadnú dopravu vo Varšave stojí 1,1 eur, v Prahe 1,26 eur a v Budapešti 1,67 eur. Vo Viedni stojí cesta z letiska do centra mesta približne 3,8 eur, čo je jedenáste miesto. Najdrahšia cena za mestskú dopravu je z letiska Oslo – Rygge, a to 21,43 eur.
Aletenky.sk je portál na vyhľadávanie časovo a cenovo najvýhodnejších letov. Stránka prehľadáva viac ako stotisíc liniek a nachádza lety mnohých aerolínií, vrátane všetkých nízkonákladových spoločností, ako sú Ryanair, easyJet a Wizz Air.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X