Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Liptovské kúpele očakávajú investície z Ruska

Liptovské kúpele očakávajú investície z Ruska
Ilustračné foto: stockimages
6. júla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Podľa referentky obchodného oddelenia kúpeľov Zuzany Melichovej by už tento rok mohlo za kúpeľnou rekreáciou na Slovensko pricestovať päťtisíc pracovníkov ruského energetického priemyslu.
 
„Dôvodom je nedostatok možností na rekreáciu v Ruskej federácii a cenová dostupnosť našich zariadení. Ruský biznis prejavuje záujem o rozvoj slovenských kúpeľov a je ochotný investovať balík do rekonštrukcie, obnovy a dokonca aj výstavby hotelov,“ uviedla Melichová. 
 

Rusi chcú vyšší štandard

Najväčšie ruské rekreačné stredisko Kaukazské minerálne vody je podľa člena ruskej Federálnej agentúry pre cestovný ruch Janusa Tota vyťažené už na 99 percent, čo je viac ako za sovietskych čias. „Slovenský potenciál je obrovský. Je tu 1 200 už existujúcich vrtov minerálnych a termálnych vôd, 60 percent všetkého územia republiky zaberá nepretržitá podzemná vodná minerálna šošovka,“ povedal Tot. 
 
Zamestnanci ropného a plynárenského priemyslu či energetici, ktorí pracujú v ťažkých klimatických podmienkach, potrebujú podľa Tota nové rekreačné možnosti. Ruské korporácie preto zvažujú do slovenských kúpeľov investovať milióny dolárov, tie by mali smerovať najmä do vybudovania hotelov vyššieho štandardu. 
 

Personál sa musí naučiť po rusky

„S novou klientelou budú súvisieť požiadavky na rusky hovoriacich lekárov, zdravotné sestry a obslužný personál. Je to pre nás výzva, s ktorou sa radi popasujeme. Kvalitný produkt si totiž vyžaduje komplexné služby,“ povedala Anastázia Mičková, riaditeľka Kúpeľov Lúčky, ktoré patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku a ich najväčšou devízou je termálna voda vhodná na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania. 
 
Viac ako dvojnásobný nárast ruských dovolenkárov zaznamenali už počas zimnej sezóny napríklad v Bardejovských kúpeľoch. Okrem zjednodušenia procesu vydávania víz ich podľa prezidentky Asociácie slovenských kúpeľov Jany Zálešákovej na Slovensko láka aj povesť vyhľadávanej kúpeľnej krajiny.
 
„Klientela z rusky hovoriacich krajín je zaujímavá pre každého hoteliera. Okrem toho, že títo turisti míňajú najviac peňazí, zvyknú sa pravidelne vracať. Zároveň si však potrpia na špičkové služby, ktoré sú viacerí naši členovia schopní poskytnúť,“ dodala Zálešáková.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X