Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ľudia vraj nedokážu oceniť výnimočnosť vízie budúcnosti s autonómnymi vozidlami. Čo všetko takýto „zajtrajšok“ ponúka?

auto, mercedes
Mercedes-Benz
8. decembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Autonómne autá by už onedlho mohli radikálne zmeniť životy nás všetkých. Spoluzakladateľ LinkedInu Reid Hoffman je jedným z tých, ktorí si to uvedomujú. Aké sú teda výhody tohto „zajtrajška“?

Zvýšená bezpečnosť bola v súvislosti s autonómnymi autami už niekoľkokrát „pretriasaná“. Keďže tieto autá nebudú závisle na ľuďoch, eliminuje sa ľudský faktor, a teda aj chybovosť človeka, ktorá podľa Hoffmana prispieva až k 90 percentám nehôd motorových vozidiel.

Zlepší sa tiež efektívnosť cestovania. Autonómne vozidlá by mali byť schopné jazdiť v tesných „zhlukoch“, čo by malo viesť k „zníženiu času postávania na semaforoch, k eliminovaniu prerušovanej jazdy (ono známe stop-and-go) počas dopravnej špičky a takisto nekonečného krúženia pri hľadaní parkovacieho miesta,“ píše Hoffman. Nehovoriac o menšom množstve zdržaní kvôli dopravným nehodám. Všetko uvedené by malo, prirodzene, viesť k zlepšeniu životného prostredia.

Ak ani toto nestačí, tak len skúste pomyslieť na to, čo všetko by človek v takomto automobile mohol robiť.

Hoffman píše:

V budúcnosti budú motoristi schopní pracovať, spať atď. Možnosť pozrieť si televízne vysielanie nahradí počúvanie rozhlasu/rádia. Možnosť pomaly si za pomoci príboru vychutnávať jedlo a pohár vína nahradí potrebu „zhltnúť“ burger len jednou rukou.

Pitie alkoholu a jazdenie naraz už nebude zločinom, ale podnikateľskou príležitosťou. Nad písaním textovým správ v aute budú ľudia stále vraštiť čelo, ale iba preto, že sa budú čudovať, prečo nie ste počas jazdy nalepený na svojom mobile alebo tablete. Keď použijete slovo „zápcha“, vaše deti nebudú mať tušenia, o čom hovoríte. Budú si to však môcť vyhľadať pomocou Google, a to aj vtedy, keď sa budú rútiť po diaľnici rýchlosťou 160 km/h.

Ak by vám predsa chýbali pôžitky spojené so šoférovaním, budete mať šťastie: Na hlavu si nasadíte headset pre virtuálnu realitu Oculus Rift a ponoríte sa do 3D verzie hry Grand Theft Auto.

Kedy tento nádherný nový svet nastane? Výrobcovia áut už pripravujú koncepty áut, sústrediac sa pritom na veci, ktoré budú ľudia môcť robiť, keď nebudú šoférovať. A samojazdiace autá by mali expandovať neuveriteľné rýchlo v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

automobil

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X