Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Mark nám umožní reagovať na príspevky aj inak ako sme zvyknutí

Mark Zuckerberg
SITA/AP
25. septembra 2015 Zdroj mashable.com Tlačiť

Po rokoch špekulácií a požiadaviek svojich užívateľov Facebook, podľa slov CEO Marka Zuckerberga, konečne pracuje na tlačidle/voľbe „dislike“ („nepáči sa mi“). Pravdepodobne to ale nebude vyzerať tak, ako si človek akosi automaticky predstaví.

Zdá sa teda, že voľba „dislike“ je potenciálne zradnou záležitosťou

Zuckerberg pri príležitosti utorňajšieho mítingu v kalifornskej základni spoločnosti povedal, že nová funkcia by sa mala objaviť už čoskoro. Takisto sa však vyjadril, že to, čo chystajú, užívateľom nebude tak celkom umožňovať absolútne negatívne ohodnotiť uverejnené príspevky jedným tlačidlom. Namiesto toho by nová funkcia užívateľom mala umožniť vyjadriť aj iné emócie ako tie najpozitívnejšie, ktoré sa viažu na tlačidlo/voľbu „páči sa mi“.

„Ľudia sa na „dislike“ tlačidlo pýtajú už celé roky (a hovoríme tu o stovkách ľudí) . Dnes je špeciálny deň, pretože dnešok je dňom, keď môžem povedať, že na tom pracujeme a sme veľmi blízko k tomu, aby sme novú funkciu otestovali,“ vyjadril sa Zuckerberg podľa správy CNBC.

Zuckerberg ešte dodal, že spoločnosť s touto vecou otáľala a odďaľovala ju preto, aby zabránila tomu, aby sa Facebook stal službou, podnecujúcou a povzbudzujúcou výber medzi dvomi jednoznačne protiľahlými pólmi – „like“ a „dislike“.

„To, čo skutočne chcú, je schopnosť a možnosť vyjadriť empatiu. Nie každý moment je dobrým momentom,“ povedal. Spoločnosť totiž nechce, aby sa na príspevky, prostredníctvom ktorých sa ľudia s ostatnými delia o dôležité životné momenty, dalo reagovať odmietavo („nepáči sa mi“).

Bez ohľadu na zámer, „dislike“ tlačidlo, používané na Facebooku, by určite malo dramatický efekt na službu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude preto „nepáči sa mi“ jednou z viacerých/mnohých alternatív. Celkovo by zavedením „dislike“ tlačidla išlo o pomerne zásadný odklon od pozitívneho „naladenia“ Facebooku, ktoré služba nadobudla aj vďaka funkcii Moments, umožňujúcej poskytnúť zbierku šťastných spomienok z časovej osi užívateľa.

Podľa samotného Zuckerberga je „dislike“ tlačidlo trochu ošemetnou záležitosťou. Keď sa k téme vyjadroval minulý rok, tlačidlo „nepáči sa mi to“ odmietol a naznačil, že lepšie by bolo dať ľuďom viacero možností na vyjadrenie rôznych emócií. Ako to ale bude celé vyzerať, ešte neodhalil.

Ďalšou zaujímavou okolnosťou je, že na Facebooku sa jednoducho vo veľkom „točia“ správy a novinky. Ak by sa voľba „dislike“ stala realitou, spoločnosti a užívatelia by pravdepodobne museli radikálne zmeniť stratégiu ohľadom toho, čo uverejňujú.

Zdá sa teda, že voľba „dislike“ je potenciálne zradnou záležitosťou.

„Musíme prísť na to, ako to urobiť správnym spôsobom tak, aby sa z novej funkcie stal nástroj na konanie dobra a nie zla,“ uvažoval Zuckerberg už v minulosti. „Každý má možnosť zvoliť voľbu „like“ a to je dôležitý spôsob, ako vyjadriť niekomu sympatie alebo empatiu. Vyskytnú sa však aj situácie, v ktorých by človek síce jednoducho na niečo chcel reagovať jedným kliknutím, ale voľba „like“ sa nejaví byť náležitá“.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X