Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Medzi firemnými darčekmi bola mŕtva mačka

Medzi firemnými darčekmi bola mŕtva mačka
7. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Stále je bežným a obľúbeným zvykom rozdávať firemné darčeky, hoci niektoré z predmetov, ktoré klienti dostávajú, sú skôr čudné ako vítané.
 
Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Regus, svetového poskytovateľa pracovných priestorov, realizovaného na vzorke viac než 26 000 respondentov z viac ako 90 krajín. 
 

AKo darček dostali aj potápačskú obuv

Čísla svedčia o tom, že darovanie firemných darčekov je v kurze, veď 71 % spoločností svojich zákazníkov a klientov obdarúva. Na čo nestačia peniaze, to nahrádza predstavivosť – vyplýva to z výpovedí respondentov, v ktorých prezradili, aký najnezvyčajnejší firemný darček v živote dostali.
 
Škála darovaných predmetov je široká, pohybuje sa od takých, ktoré sú darované v duchu hesla „čo sa páči mne, bude sa aj im“, cez mierne neobvyklé až po úplne čudné. Podľa prieskumu spoločnosti Regus podnikatelia na celom svete dostávajú skutočne bizarnú nádielku darčekových predmetov.
 
     Zdroj: Regus
 
„Vzhľadom na kultúrne rozdiely zoznam prirodzene obsahuje niekoľko predmetov, ktoré by mnohí z nás len sťažka uvítali alebo považovali za prijateľné. Darčeky môžu byť skvelý spôsob ako dať obchodným partnerom najavo, že si ich ceníme, prípadne ako predstaviť jednu firmu inej, no výber darčeka môže výrazne ovplyvniť dojem, ktorý darca na príjemcovi zanechá. Firmy by preto mali nevyhnutne zvážiť, či je zamýšľaný darček prijateľný. Jednako len, ako vyplýva z uvedeného, predmety, ktoré ľudia dostali ako dar v rámci obchodných vzťahov, jednoznačne svedčia o veľkej predstavivosti,” povedal Rudd Doggen, oblastný riaditeľ pre strednú a východnú Európu spoločnosti Regus.
 
TIPY: 
 
Škála tých najobyčajnejších, no azda užitočnejších darčekov sa pohybuje od kladív po vstupenky. Prekvapivo bežne sa na celom svete darujú hospodárske a domáce zvieratá, podľa prieskumu najčastejšie kozy, kone, psi a zajace. Obľúbenou, v porovnaní s inými darčekmi, tuctovou voľbou je alkohol a čokoláda.
 

 
Regus je najväčším svetovým poskytovateľom flexibilných pracovísk s produktmi a službami od plne vybavených kancelárií až po profesionálne rokovacie miestnosti, obchodné salóniky a najväčšou svetovou sieťou videokomunikačných štúdií. Viac ako 1 300 000 klientov denne využíva zariadenia Regus umiestnené v 1 500 lokalitách v 600 mestách, v 99 krajinách.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X