Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

MH pripravuje pre podnikateľov nový portál

MH pripravuje pre podnikateľov nový portál
SITA
17. januára 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Na novom portáli budú môcť podnikatelia na Slovensku nahlasovať duplicitné informačné povinností. Rezort hospodárstva si od toho sľubuje zníženie administratívnej záťaže.

 

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) pripravuje pre podnikateľov na Slovensku nový portál pre nahlasovanie duplicitných informačných povinností. Rezort hospodárstva si od toho sľubuje zníženie administratívnej záťaže slovenských podnikateľov. “Našou snahou je zníženie administratívneho zaťaženia podnikateľov najmä odbúraním niekoľkonásobne sa opakujúcich požiadaviek na informácie,“ uviedol na slovensko-rakúskom podnikateľskom fóre minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

 

MH už má 41 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia

Ministerstvo hospodárstva už pripravilo 41 opatrení, vďaka ktorým by sa malo zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku. “Práve priaznivé podnikateľské prostredie a jeho kontinuálne zlepšovanie, môže postupne nahradiť investičné stimuly. To považujem za základnú podmienku pre dosiahnutie rastu ekonomiky a tým aj tvorbu nových pracovných miest a zvyšovanie konkurencieschopnosti. Preto sme pripravili opatrenia, ktoré by mali pomôcť tento cieľ naplniť,“ dodal Malatinský. Rozvoj podnikania chce rezort napríklad zabezpečiť znížením poplatkov za vydanie rozhodnutí a povolení stavebným úradom, skrátením lehoty na registráciu na katastri nehnuteľností či zjednodušením procesu odpisovania nevymožiteľných pohľadávok.

 

 

Ministerstvo podľa Malatinského vypracovalo opatrenia na základe podnetov podnikateľskej obce. “Aktívna komunikácia s podnikateľmi má nezastupiteľnú úlohu nielen pri tvorbe podnikateľského prostredia na Slovensku, ale aj pri pozitívnom ovplyvňovaní vývoja našej ekonomiky. Podnety z takýchto diskusií sa usilujeme zužitkovať pri tvorbe zákonov ako aj pri koncipovaní nástrojov na podporu podnikania,“ uzavrel Malatinský. Minister Malatinský už na začiatku nového roka vyhlásil, že prioritou ministerstva v tomto roku bude zlepšenie podnikateľského prostredia.

Zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku chcelo viacero ministrov hospodárstva. Predchodca súčasného šéfa rezortu hospodárstva Juraj Miškov pripravil aj rozsiahly program na zlepšenie podnikateľského prostredia pod názvom Singapur. Ten obsahoval vyše sto opatrení. Miškov očakával, že implementáciou jednotlivých opatrení sa mohla znížiť administratívna záťaž podnikateľov o viac ako 100 mil. eur ročne. Pre minuloročné predčasné parlamentné voľby sa však z projektu podarilo realizovať asi iba tretina opatrení. Miškov pritom pripravil aj projekt Singapur 2.0, ktorý obsahoval ďalších vyše dvestodvadsať opatrení.

Podľa ostatných hodnotení Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) sa podnikateľské prostredie na Slovensku zhoršuje. Podnikatelia negatívne vlani hodnotili najmä zvýšenie daňovo-odvodového zaťaženia a zmeny v Zákonníku práce. Dlhodobo sú podnikatelia nespokojní aj s vymožiteľnosťou práva. Podľa podnikateľov sa v treťom štvrťroku minulého roka zlepšila informačná otvorenosť firiem, ich vzťah k životnému prostrediu, vystupovanie voči obchodným partnerom, systém riadenia a manažment ľudských zdrojov, úroveň technológií a kvalita.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X