Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ministerstvo pripravuje projekt pre znevýhodnených nezamestnaných

Ministerstvo pripravuje projekt pre znevýhodnených nezamestnaných
Ilustračné foto SITA
19. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) pripravuje projekt na zamestnávanie znevýhodnených uchádzačov o prácu.
 
Ako ďalej uviedol na tlačovej besede minister práce a sociálnych vecí Ján Richter, vďaka tomuto projektu by sa mohlo do konca tohto roka na trhu práce umiestniť 4 tisíc až 5 tisíc znevýhodnených nezamestnaných.
 

Zamestnávanie dostanú na starosti agentúry a MVO

Pôjde o dlhodobo nezamestnaných, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako jeden rok, nezamestnaných vo veku nad 50 rokov, absolventov škôl a nezamestnaných, ktorí boli prepustení z organizačných dôvodov. Na projekt by sa malo vynaložiť 15 mil. eur.
 
Umiestňovanie znevýhodnených nezamestnaných na trhu práce budú mať na starosti personálne agentúry, či mimovládne organizácie (MVO). Ministerstvo práce ich chce vybrať prostredníctvom verejného obstarávania, ktoré sa má začať ešte tento mesiac. Podľa generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariána Valentoviča by sa celkovo do projektu mohlo zapojiť 5 tisíc až 7 tisíc uchádzačov o zamestnanie. 
 
 
Agentúry alebo MVO dostanú od štátu tri druhy platieb za umiestnenie nezamestnaného na trhu práce. Prvú vo výške 200 eur obdržia po tom, ako predložia pracovnú zmluvu, na základe ktorej sa osoba zamestnala. Druhú platbu v sume 1,5 tisíca eur by mal sprostredkovateľ práce dostať po tom, ako sa pôvodne nezamestnaný v práci udrží 4 mesiace. Tretia platba od štátu príde sprostredkovateľom po 12 mesiacoch zotrvania osoby v pracovnom procese a jej výška sa bude líšiť podľa toho, o aký typ pôvodne nezamestnaného pôjde.
 
Táto platba by mala dosiahnuť 1 tisíc a viac eur. Najvyššia suma sa pritom bude týkať dlhodobo nezamestnaných, ktorí boli v evidencii práce viac ako dva roky. Celkovo by sa na umiestnenie jedného znevýhodneného nezamestnaného na trhu práce malo podľa ministra Richtera vynaložiť v priemere 3 tisíc až 5 tisíc eur.
 

KDH navrhuje odvodové prázdniny

„Zaplatiť z európskych peňazí 95 % nákladov na vytvorené miesto je veľmi veľa. Efektívnejšia cesta v boji s nezamestnanosťou je vytvoriť priaznivé podmienky, aby vznikali zmysluplné pracovné miesta najmä v súkromnej sfére, a nie vytvárať armádu kvázi štátnych zamestnancov,“ reagoval podpredseda KDH Július Brocka. Je to podľa neho o to zarážajúcejšie, že vláda v zákone o službách zamestnanosti ruší nástroj podpory dlhodobo nezamestnaných formou dobrovoľníckej práce. Vláda Smeru podľa KDH nemá skutočné riešenia na nezamestnanosť a preto využíva drahé triky typu preplácania miezd podnikateľom, či platenia miliónov eur sprostredkovateľským agentúram. 
 
„KDH ponúka lepšie riešenie, ktoré by pomohlo vytvoriť za rovnaké peniaze omnoho viac pracovných miest. Sú ním odvodové prázdniny pre absolventov a dlhodobo nezamestnaných. Pomohli by prekonať hlavnú bariéru zamestnávania, ktorou sú vysoké odvody a pomohli by ľuďom získať potrebné zručnosti,“ dodal podpredseda KDH Miloš Moravčík.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Mzdy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X