Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ministerstvo sa dohodlo s autodopravcami z UNAS na mýte

Ministerstvo sa dohodlo s autodopravcami z UNAS na mýte
Štrajkujúci vodièi pri èele kolóny zaparkovaných nákladných áut, ktorými dopravcovia èiastoène blokujú vjazd a výjazd z Banskej Bystrice v smere do Brezna na ceste I/66 ako súèas štrajku autodopravcov proti systému platenia mýta. Banská Bystrica, 1. február 2010. Foto: SITA/Dušan Hein Ilustračné foto SITA
21. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Ministerstvo dopravy bude zastupovať UNAS pri rokovaní s rezortom financií o sadzbách dane z motorových vozidiel a spotrebnej dane, najmä z nafty. 

Pokuty za mýtne priestupky by sa mali znížiť

Ministerstvo dopravy sa dohodlo s Úniou autodopravcov Slovenska (UNAS) na spôsobe riešenia jej hlavných požiadaviek týkajúcich sa mýta. Autodopravcovia, ktorí hrozili štrajkom pre dopady zmien v mýtnom systéme, zavedených začiatkom tohto roka, však zatiaľ zostávajú v štrajkovej pohotovosti. Ako po niekoľkohodinových ťažkých rokovaniach povedal rezortný štátny tajomník Viktor Stromček, dohodli sa napríklad na zrušení spoplatnenia v intravilánoch obcí a miest s platnosťou od 15. marca. Výnimkou bude len diaľničný obchvat Bratislavy. O tomto bode sa ministerstvo dohodlo už v stredu aj zo Združením cestných dopravcov ČESMAD Slovakia.
 
Ďalšou časťou dohody ministerstva dopravy s UNAS je, že nebude rozšírené spoplatnenie mýtom na ďalších cestách ktorejkoľvek kategórie. Pokuty za mýtne priestupky by sa mali znížiť na úroveň okolitých krajín. „Takisto sme sa dohodli na spoločnom stretnutí so zástupcami vyšších územných celkov. Viackrát sme deklarovali, že sledovanie intenzít dopravy na cestách II. a III. triedy nikdy nebude mať za následok spoplatnenie týchto ciest,“ informoval Stromček. Autodopravcovia žiadali, aby o tom ubezpečili aj kraje. 
 

 
Podpredseda UNAS Robert Huran potvrdil, že sa s ministerstvom dopravy dohodli. „Čo má za následok to, že nebudeme nútení štrajkovať, ale zostaneme zatiaľ v štrajkovej pohotovosti,“ povedal. Autodopravcovia ešte chcú počkať, kým sa dohodnuté veci stanú skutočnosťou. „Boli to náročné rokovania. Verím, že čoskoro sa stav na Slovensku upraví do štandardu, aký je v iných krajinách a ministerstvo dopravy nám bude nápomocné,“ dodal Huran. 
 
Ministerstvo bude s autodopravcami tiež rokovať o odstraňovaní bežných nedostatkov v prevádzke mýtneho systému. Rezort vyhovel aj požiadavke, aby užívatelia mýtnej palubnej jednotky mohli čerpať mýto do mínusu. Zároveň bude hľadať riešenie, aby diaľnice boli využívané hlavne pre tranzitnú dopravu a cesty I. triedy najmä pre obslužnú činnosť. „Po júni sa vrátime k rokovaniam, ktoré sa týkajú zľavových bonusov pre autodopravcov,“ dodal Stromček s tým, že ministerstvo dopravy bude zastupovať UNAS pri rokovaní s rezortom financií o sadzbách dane z motorových vozidiel a spotrebnej dane, najmä z nafty. 
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X