Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Na Slovensku by mohlo vzniknúť až 1400 pracovných miest

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
30. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Známymi investormi sú Osram a Sam Hwa Tech

Slovensko s najväčšou pravdepodobnosťou čakajú tri nové investície

V jednom prípade ide o rozšírenie investície a v dvoch prípadoch o nových zahraničných investorov. Celkovo by sa vďaka týmto investičným projektom malo na Slovensku preinvestovať zhruba 59 miliónov eur. Potenciálni investori by mali vytvoriť od 1 000 do 1 400 nových pracovných miest. „Na 90 percent sme s týmito investormi dohodnutí,“ uviedol na pondelňajšej tlačovej besede minister hospodárstva Pavol Pavlis.

Prvý investor by mal v lokalite Hornej Nitry preinvestovať 50 miliónov eur a vytvoriť viac ako 600 nových pracovných miest. Ide o investora z odvetvia automobilového priemyslu. Bližšie informácie o tejto investícii však minister nechcel konkretizovať. „Ešte potrebujeme dotiahnuť pár detailov,“ zdôvodnil.

Druhým investorom by mala byť spoločnosť Osram. Tá plánuje na Slovensku expanziu. V súčasnosti pôsobí v Nových Zámkoch, kde okrem iného vyrába svietidlá. Tentoraz má v pláne vybudovať svoj závod v Nitre.

Preinvestovať by mala spoločnosť 400 tisíc eur a vytvoriť od 200 do 400 nových pracovných miest v oblasti servisných služieb pre región Európy. V horizonte troch rokov je predpoklad vytvorenia až 600 pracovných miest. V hre o túto investíciu je však ešte aj Poľsko.

„Dali sme im takú ponuku, ktorú by nemali odmietnuť,“ dodal Pavlis. Štát podľa neho ponúkol firme Osram príspevok na novovytvorené pracovné miesta. Minister výšku podpory zatiaľ nechcel konkretizovať. „Investor uvažuje vytvoriť hlavne pracovné miesta pre mladých vysokoškolákov,“ doplnil Pavlis. 

Tretia investícia by mala smerovať do lokality Turca. Pôjde o spoločnosť pôsobiacu v automobilovom priemysle Sam Hwa Tech. Táto spoločnosť by mala v krátkom horizonte vytvoriť do 200 pracovných miest a preinvestovať 8,3 mil. eur. Spoločnosť bude zabezpečovať dodávky pre automobilku Kia. „Turiec bude nová lokalita pre automobilový priemysel,“ konštatoval Pavlis.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X