Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najdrahšie kancelárie sú v Londýne, Bratislava skončila 52.

Najdrahšie kancelárie sú v Londýne, Bratislava skončila 52.
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
22. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V Bratislave sú kancelárske priestory výhodnejšie o 35 % oproti Varšave, v porovnaní s Viedňou a Budapešťou o 25 % a oproti Prahe o 20 %.

 Druhou najdrahšou kancelárskou lokalitou je Hong Kong

Londýnsky West End je celosvetovo najdrahším kancelárskym trhom už druhý rok po sebe. Cena za prenájom v tejto oblasti dosahuje 2 122 eur za meter štvorcový na rok. Vyplýva to z prieskumu, ktorého výsledky zverejnila poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield (C&W). Bratislava skončila v hodnotení na 52. mieste, pričom podľa C&W predstavuje atraktívnu lokalitu z pohľadu nájomcov a to aj zo stredoeurópskeho hľadiska. V Bratislave sú kancelárske priestory výhodnejšie o 35 % oproti Varšave, v porovnaní s Viedňou a Budapešťou o 25 % a oproti Prahe o 20 %.
 
„Londýn je stále atraktívny pre mnoho medzinárodných firiem, keďže jeho globálny vplyv stále rastie,“ konštatoval generálny riaditeľ a vedúci tímu londýnskeho trhu C&W v Británii Digby Flower s tým, že aj keď sa prvotriedne priestory vo West End ponúkajú za najvyššie nájomné, dopyt po nich je stabilný. Druhou najdrahšou kancelárskou lokalitou je Hong Kong. Na treťom mieste skončila Moskva, ktorá si polepšila v porovnaní s rokom 2013, kedy skončila šiesta. 
 

 
V minulom roku celosvetovo kancelárske nájomné vzrástlo o 3 %. „Už tretí rok po sebe zaznamenávame podobný vývoj, avšak v regióne Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA) sme svedkami relatívne pomalého tempa rastu nájomného počas roka,“ uviedla spoločnosť C&W. Podľa nej najvyšší rast nájomného v EMEA regióne za rok 2013 bol v Južnej Afrike. Nájomné za prvotriedne kancelárske priestory v tejto oblasti sa zvýšilo takmer o 30 %. 
 
Spoločnosť Cushman & Wakefield je najväčším súkromným poskytovateľom služieb v oblasti komerčných nehnuteľností na svete. Firma bola založená v roku 1917, má 250 kancelárií v 60 krajinách a viac ako 16 000 zamestnancov.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X