Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nepotrebujete viac lajkov, tajomstvo je ukryté v niečom inom

Facebook.jpg
10. mája 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.lifehack.org Tlačiť

Sociálne médiá sú výborným nástrojom pre podnikateľov aj bežných užívateľov. Aj pôsobenie v tomto online priestore má však svoje pravidlá. Všimli ste si už niekedy, akú závislosť môže vyvolávať zverejňovanie rôznych odkazov na sociálnych médiách? Ako každá iná závislosť, ani pri tejto spočiatku nevinnej aktivite to nevyzerá ako niečo nebezpečné.

Zverejníte niekoľko obrázkov seba na pláži a desiatky priateľov a známych ich označia, že sa im páčia. Cítite sa pritom dobre? Nebezpečenstvo tejto činnosti spočíva najmä v tom, že časom sa môžete dostať do začarovaného kruhu, kedy budete stále vyhľadávať spätnú väzbu na vaše odkazy. Ak vám budú chýbať pozitívne označenia, akoby vám chýbala časť z vás. Táto situácia už môže byť nebezpečná.

Čo vám v tomto prípade však môže skutočne chýbať, je sebaúcta a nie súhlas ostatných.

Závislosť na pozitívnych označeniach a počte zdieľaní na sociálnych sieťach, pomocou ktorej hľadáte šťastie a uspokojenie, môže byť časom nebezpečená. Prvým krokom v tejto situácii je porozumenie, že ste sa dostali do takejto situácie. Môže za ňou stáť napríklad aj nedostatok sebaúcty. Ak sa však naučíte, ako podporiť vlastnú hodnotu, budete schopní poraziť psychické a emočné reťazce, ktoré vás k tomu ťahajú. Nie je to však jednoduchá cesta a budovanie vlastnej sebaúcty sa neudeje z noci do rána. Pracovať na tom musíte každý deň krok po kroku. Existuje na to množstvo techník, prípadne vám môže pomôcť porada s odborníkom, ktorý vám niektoré z nich odporučí.

Sebaúcta určuje to, ako sa cítite a čo si o sebe myslíte.

Otázka znie, prečo by ste sa mali zaujímať o sebaúctu? Možno ju zodpovedať inou otázkou: „Staráte sa o seba?“ Ak máte nízku sebúctu, môžete sa cítiť menejcenní a zbytoční. Vtedy sa môže stať, že budete vyhľadávať uznanie ostatných v podobe spomínaných označení na sociálnych sieťach. Ako opačné kvality potom možno uviesť sebavedomie a hodnotu. Inými slovami možno povedať, že je potrebné starať sa o vlastnú sebaúctu. Je to životne dôležité pre spokojný život, šťastie a úspech. Ľuďom s vyššou sebaúctou sa žije ľahšie, sú silnejší a vedú zmysluplnejší život.

Tajomstvo podpory sebaúcty je ukryté vo vás.

Z vyššie uvedeného možno vyvodiť, že šťastie, spokojnosť, úspech a zmysluplný život závisí od úrovne sebaúcty. Aj tu však platí, že ani na tomto poli by ste to nemali prehnať. Nasledujúcich sedem spôsobov vám môže pomôcť na ceste za zvýšením sebaúcty.

  1. Neočakávajte a nehľadajte dokonalosť. Mieriť smerom vpred a nahor je v poriadku, no treba sa vyvarovať týchto očakávaní, ktoré majú opačný vplyv na sebaúctu.
  2. Prispievajte k spoločnosti. Pomoc ľuďom je sama o sebe napĺňajúca a pomôže vám podporiť vaše sebavedomie.
  3. Aj Zdravý životný štýl je základom úspechu na tomto poli. Kľúčom sú malé a postupné zmeny, z ktorých si vytvoríte správne a pravidelné návyky.
  4. Spoznajte spúšťače nízkej sebaúcty. V niektorých prípadoch to môže byť napríklad komplikovaný rozchod s dlhoročným partnerom, ktorý prináša so sebou rôzne otázky útočiace na sebaúctu.
  5. Neporovnávajte sa s ostatnými. Porovnávajte sa sami so sebou a s tým, kým ste boli v minulosti. Ak uvidíte zlepšenie, veľmi vás to posilní.
  6. Stanovte si ciele, ktoré so sebou prinesú výzvy. Každému sa niekedy stane, že si stanoví nejaký cieľ a potom ho ignoruje. V tom určite nie ste sami. Začnite so skutočne jednoduchými každodennými cieľmi ako krátka prechádzka, nákup zeleniny miesto sladkostí a podobné. Na konci vyhodnoťte, či sa vám ich podarilo splniť. Ak áno, pridajte zložitejšie.
  7. Robte, čo vás robí šťastnými a zabávajte sa. Nízka sebaúcta môže byť spájaná s letargiou, úzkosťou a dokonca až depresiou. Dajte si pozor, aby vám neskrížili cestu títo zabijaci radosti a šťastia. Miesto toho sa snažte mať radi život a maličkosti, ktoré prináša, hľadať zábavu a robiť to, čo vás teší.
Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

lajkysebaúctasociálne médiá

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X