Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

O prihlásenie virtuálnej registračky je potrebné požiadať do stredy 25.3.

24. marca 2015 Zdroj Finančné riaditeľstvo SR, www.financnasprava.sk Tlačiť

Aj pri elektronickom vypĺňaní žiadosti ju treba podpísanú doručiť daňovému úradu. 

Na podanie žiadosti o pridelenie kódu VRP je najvyšší čas

Finančná správa eviduje už takmer 10 000 žiadostí o pridelenie kódu virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). „Záujem podnikateľov je veľký, preto upozorňujeme tých, ktorí sa od 1. apríla rozhodli VRP používať, aby žiadosť podali najneskôr zajtra. V opačnom prípade im prihlasovacie údaje nemusia prísť poštou do konca mesiaca,“ upozornili v utorok 24. marca daniari.

Od 1. apríla, teda už o týždeň, nadobudne účinnosť novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Tou sa rozširuje okruh služieb, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v elektronickej alebo VRP. Podnikateľom bude od apríla aplikácia VRP prístupná bezplatne na portáli finančnej správy. Jej využívaniu predchádza žiadosť o registráciu, ktorú môže podnikateľ podať prostredníctvom elektronického formuláru alebo osobne na daňovom úrade.

Finančná správa upozorňuje všetkých, ktorí sa rozhodli pre používanie virtuálnej pokladnice, aby najneskôr zajtra podali žiadosť o pridelenie kódu VRP. Po overení údajov uvedených v žiadosti pracovník daňového úradu podnikateľa zaregistruje a pridelí mu spomínaný kód. V bezpečnostnej obálke mu poštou prídu prihlasovacie údaje do aplikácie. Ak podnikateľ nepodal žiadosť do týchto dní, finančná správa mu nemôže zaručiť, že prihlasovacie údaje a kód VRP dostane včas do 1. apríla.

Aj pri elektronickom vypĺňaní žiadosti ju treba podpísanú doručiť daňovému úradu. Žiadosť dostane svoj kód, zobrazí sa PDF súbor, ktorý si záujemca o VRP buď uloží alebo vytlačí. Ak ju subjekt len uloží, žiadosť sa neeviduje ako podaná. Vytlačenú a podpísanú žiadosť podnikateľ naskenuje a pošle elektronicky ako prílohu Všeobecného podania na portáli finančnej správy v časti register.

Môže ju podať aj osobne na podateľni ktoréhokoľvek daňového úradu. V prípade, že sa rozhodne zaslať ju poštou, žiadosť o prístup do VRP nebude vybavená do 1. apríla. Finančná správa bude prijímať a vybavovať žiadosti priebežne aj počas nasledujúcich týždňov a mesiacov.   

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Registračné pokladne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X