Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Otvorená komunikácia vraj robí zo žien efektívnejších lídrov

Portrait of beautiful young businesswoman using mobile phone in the street.
www.thinkstockphotos.com
12. marca 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Business News Daily Tlačiť

Nedávna štúdia publikovaná časopisom The Leadership Quarterly odhalila, že transparentnejšia komunikácia môže pomôcť prelomiť niektoré zaužívané stereotypy vo vnímaní mužov a žien na pracovisku.

V rámci realizovaného prieskumu rozdelili takmer 1 000 účastníkov rôzneho veku do menších skupín a následne sledovali, ktorí z členov sa pri plnení zadaných úloh prejavovali ako lídri. Aby si dosiahnuté výsledky overili, pokus znovu zopakovali s krátkodobými aj dlhodobými skupinami. Štúdia následne odhalila, že čím bola komunikácia v určitej skupine otvorenejšia, tým častejšie bolo na poste lídra vidieť ženu.

Autori štúdie si preto myslia, že otvorenejšia spolupráca a komunikácia umožňuje členom tímov, aby lepšie spoznali svoje silné aj slabšie stránky. To následne pomáha eliminovať vžité stereotypy o rozdieloch medzi mužmi a ženami na pracovisku. Uviedol to Jim Lemoine, ktorý bol vedúcim autorom uvedenej štúdie. Ako ďalej dodáva, keď po prvý krát stretnete nejakého človeka, máte podvedomé tendencie kategorizovať a posudzovať ho najmä na základe pozorovania. „Čím lepšie však konkrétneho človeka poznáte, tým menej na týchto úsudkoch záleží,“ hovorí ďalej.

Z výsledkov štúdie zároveň vyplýva, že v pracovných tímoch, ktoré ocenili otvorenú komunikáciu a zvýšili vzájomné interakcie, mohli viac profitovať ako líderky týchto tímov práve ženy. Podľa Lemoina to tak bolo najmä z toho dôvodu, že členovia týchto tímov si spomedzi seba volili takých lídrov, ktorí vedeli najlepším spôsobom prezentovať ich spoločné hodnoty a záujmy.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

biznislídriporovnanieskillsštúdiaženy a muži

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X