Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odkaz týchto úspešných lídrov je jasný: nikdy to nevzdávajte

úspech
Thinkstock
30. augusta 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Entrepreneur.com Tlačiť

Pochybenie nie je v žiadnom prípade alternatívou úspechu. Je to niečo, čomu môžete predísť a čo vás môže posunúť na tú správnu cestu. Každý z vás sa na ceste za vytýčením cieľom v určitom bode stretne aj s pochybením. Dôležité je však pritom najmä to, ako naň zareagujete a ako sa z neho poučíte. Nasledujúce riadky vám predstavia príbehy štyroch známych podnikateľov a ich pochybenia na ceste za veľkým úspechom. Sú krásnym príkladom poukazujúcim na to, že ani viacero pochybení vás nemôže zastaviť v napĺňaní vašej vízie.

Ariannu Huffington odmietlo 36 vydavateľov

Je asi ťažké predstaviť si fakt, že jedno z najuznávanejších mien vo svete online publikovania bolo odmietnuté viac ako tridsiatkou veľkých vydavateľov. Ešte pred vytvorením jej svetoznámeho impéria Huffington Post, odmietlo druhú knihu tejto mediálnej ikony až 36 vydavateľstiev. A aj napriek skutočnosti, že po vytvorení Huffington Post sa tiež stretávala s veľkou kritikou a negatívnymi názormi v súvislosti s kvalitou a samotným jej potenciálom, dokázala táto dáma, že aj toto všetko je možné prekonať a vybudovať niečo úspešné.

Bill Gates sa prizeral na úpadok svojej prvej spoločnosti

Bill Gates patrí v súčasnosti medzi najbohatších ľudí na svete, avšak ani jeho cesta za úspechom nebola vždy priamočiara. Na podnikateľskú scénu vstúpil so spoločnosťou s názvom Traf-O-Data, ktorej cieľom bolo spracovávať a analyzovať dopravné údaje. Produkt sa snažil zo všetkých síl predať, avšak len s minimálnym úspechom. Vo finále to bola to úplná katastrofa a prepadák. Ani tento neúspech ho však nezastavil a neodradil od objavovania nových možností a niekoľko rokov na to založil Microsoft.

Waltovi Disneymu vyčítali nedostatok kreativity

Jedného z najkreatívnejších géniov 20. storočia vyhodili z novín s odôvodnením, že trpí nedostatkom dobrých nápadov. On sa však nevzdal a založil svoju prvú animátorskú spoločnosť s názvom Laugh-O-Gram Films. Tú však neskôr z finančných dôvodov zrušil. Zúfalý a bez peňazí si napokon našiel cestu do Holywoodu, pričom tiež čelil výraznej kritike, kým sa konečne dočkal zaslúženej popularity.

Steva Jobsa vyhodili z vlastnej firmy

Steve Jobs sa stal pôsobivým podnikateľom najmä pre svoje bezhraničné inovácie, ale aj vďaka empatickému návratu po takmer nezvrátiteľnej chybe. Jobs sa stal populárnym už vo svojich 20. rokoch, keď sa dostalo impérium Apple na výslnie. Desať rokov na to sa však predstavenstvo firmy rozhodlo, že ho viac nepotrebujú a vyhodili ho. Bez strachu však založil ďalšiu spoločnosť s názvom NeXT, ktorú následne predal Applu. Keď už bol opäť súčasťou impéria, dokázal svoju veľkosť premenou korporácie na celosvetovo uznávanú značku.

Aj vyššie uvedené príbehy slávnych a úspešných podnikateľov tak dokazujú, že pochybenia sú nevyhnutnou súčasťou cesty za úspechom. Treba len vytrvať a nevzdať sa a vytúžený cieľ bude opäť o niečo bližšie.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

disneyGateshuffingtonjobspodnikaniepríbehyúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X