Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 spôsobov ako trávia voľný čas úspešní lídri

šťastie, relax, muž
ThinkstockPhotos
10. apríla 2016 Zdroj Entrepreneur Tlačiť

Ako všade inde, aj v biznise platia staré známe príslovia, že všetkého veľa škodí a všetko s mierou. Príliš veľa času v práci totiž môže viesť k strate záujmu o samotnú prácu a napokon až k úplnému vyhoreniu. Úspešní lídri toto veľmi dobre ovládajú a preto sa snažia nájsť kompromis medzi tým, koľko času trávia v práci a koľko času venujú svojim voľnočasovým aktivitám. V nasledujúcich riadkoch nájdete osem príkladov toho, ako trávia svoj voľný čas úspešní lídri.

1. Idú von na čerstvý vzduch.

Dýchanie čerstvého vzduchu pôsobí vysoko regeneratívne po dlhých hodinách strávených v kancelárii. Pre žiadneho človeka nie je prirodzené tráviť celé hodiny sedením v uzavretom priestore pod umelým osvetlením.

2. Cvičia.

Podľa doktora Jamesa Levina, riaditeľa Mayo Clinic, dlhé sedenie pri počítači možno pokojne prirovnať k škodlivosti, akú spôsobuje samotné fajčenie. Ľuďom, ktorí dlhé hodiny sedia v kanceláriách preto odporúča, aby išli po práci cvičiť alebo si kúpili domov aspoň bežecký pás. Len 10 minút cvičenia denne už podľa neho pomôže. Pohyb precvičí telo a prečistí unavenú myseľ.

3. Vyhýbajú sa rutine.

Vykonávanie tých istých činností deň čo deň nikdy nemôže stimulovať kreatívnu osobnosť, ktorú v sebe nosí každý z nás. Úspešní lídri preto často menia prostredie, v ktorom sa pohybujú, skúšajú nové veci a činnosti, cestujú a navštevujú nové destinácie. Aby ste si udržali čerstvý pohľad na veci a pestovali zdravú zvedavosť, musíte zažiť nové veci.

4. Venujú sa charitatívnej činnosti a pomáhajú.

Známych lídrov spoločností môžete často vidieť v pozícii dobrovoľníkov či ako členov riadiacich orgánov rôznych charitatívnych organizácií. Je to preto, že pocit spolupatričnosti a pomoci iným im pomáha, aby sa sami cítili príjemnejšie a stali sa tak lepšími ľuďmi. Zároveň s tým im dodáva status tímového hráča.

5. Ostávajú zvedaví.

Tí najzaujímavejší ľudia po celom svete sa sústavne vzdelávajú. Či už prostredníctvom hodín strávených na kurze, alebo cez experimentálne učenie a neustále zdokonaľovanie svojich zručností. Odporúčajú preto, aby ste skúsili napríklad hodiny umenia či naučili sa fotiť, alebo čokoľvek, čo Vás zaujme, pretože nikdy neviete, kde sa Vám takáto nová zručnosť v budúcnosti zíde.

6. Pravidelne udržiavajú obchodné vzťahy aj priateľstvá.

Lídrov len málokedy nájdete sedieť a pracovať v ich vlastnej kancelárii. Budujú nové a pestujú už existujúce vzťahy, pretože to je presne to, čo úspešný biznis potrebuje, aby rástol a napredoval tým správnym spôsobom. Zároveň s tým nechcú mať len povrchné vzťahy a tak si hľadajú čas na to, aby si vybudovali hlbšie väzby a získali uznanie a rešpekt.

7. Ostávajú v kontakte s rodinami.

Všetci máme len 24-hodinový deň, avšak skutoční lídri si aj popri vysokom pracovnom nasadení nájdu čas na ľudí, ktorých milujú. Rodinu dávajú vždy na prvé miesto v rebríčku svojich životných hodnôt.

8. Vedia vypnúť.

Úspešní lídri veľmi dobre poznajú hodnotu času a využívajú ho preto aj na to, aby vypli a vyvetrali svoju myseľ a trošku sa omladili. Radia preto, aby ste si naplánovali dostatok času mimo práce, nejakú poriadnu dovolenku v trvaní minimálne dvoch týždňov a zažili tak úplný relax bez pracovných povinností.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

lídritipyvoľný čas

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

02apr6:30Ako môžem kontrolovať a monitorovať svojich zamestnancov6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Právo,žiadny

07apr7:00WEBINÁR: Zamestnávanie prostredníctvom agentúr dočasného zamestnávania7:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

13apr7:00WEBINÁR: Efektívne riadenie firmy v kríze, nie krízové riadenie7:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X