Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 spôsobov ako trávia voľný čas úspešní lídri

šťastie, relax, muž
ThinkstockPhotos
10. apríla 2016 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia HanováZdroj Entrepreneur Tlačiť

Ako všade inde, aj v biznise platia staré známe príslovia, že všetkého veľa škodí a všetko s mierou. Príliš veľa času v práci totiž môže viesť k strate záujmu o samotnú prácu a napokon až k úplnému vyhoreniu. Úspešní lídri toto veľmi dobre ovládajú a preto sa snažia nájsť kompromis medzi tým, koľko času trávia v práci a koľko času venujú svojim voľnočasovým aktivitám. V nasledujúcich riadkoch nájdete osem príkladov toho, ako trávia svoj voľný čas úspešní lídri.

1. Idú von na čerstvý vzduch.

Dýchanie čerstvého vzduchu pôsobí vysoko regeneratívne po dlhých hodinách strávených v kancelárii. Pre žiadneho človeka nie je prirodzené tráviť celé hodiny sedením v uzavretom priestore pod umelým osvetlením.

2. Cvičia.

Podľa doktora Jamesa Levina, riaditeľa Mayo Clinic, dlhé sedenie pri počítači možno pokojne prirovnať k škodlivosti, akú spôsobuje samotné fajčenie. Ľuďom, ktorí dlhé hodiny sedia v kanceláriách preto odporúča, aby išli po práci cvičiť alebo si kúpili domov aspoň bežecký pás. Len 10 minút cvičenia denne už podľa neho pomôže. Pohyb precvičí telo a prečistí unavenú myseľ.

3. Vyhýbajú sa rutine.

Vykonávanie tých istých činností deň čo deň nikdy nemôže stimulovať kreatívnu osobnosť, ktorú v sebe nosí každý z nás. Úspešní lídri preto často menia prostredie, v ktorom sa pohybujú, skúšajú nové veci a činnosti, cestujú a navštevujú nové destinácie. Aby ste si udržali čerstvý pohľad na veci a pestovali zdravú zvedavosť, musíte zažiť nové veci.

4. Venujú sa charitatívnej činnosti a pomáhajú.

Známych lídrov spoločností môžete často vidieť v pozícii dobrovoľníkov či ako členov riadiacich orgánov rôznych charitatívnych organizácií. Je to preto, že pocit spolupatričnosti a pomoci iným im pomáha, aby sa sami cítili príjemnejšie a stali sa tak lepšími ľuďmi. Zároveň s tým im dodáva status tímového hráča.

5. Ostávajú zvedaví.

Tí najzaujímavejší ľudia po celom svete sa sústavne vzdelávajú. Či už prostredníctvom hodín strávených na kurze, alebo cez experimentálne učenie a neustále zdokonaľovanie svojich zručností. Odporúčajú preto, aby ste skúsili napríklad hodiny umenia či naučili sa fotiť, alebo čokoľvek, čo Vás zaujme, pretože nikdy neviete, kde sa Vám takáto nová zručnosť v budúcnosti zíde.

6. Pravidelne udržiavajú obchodné vzťahy aj priateľstvá.

Lídrov len málokedy nájdete sedieť a pracovať v ich vlastnej kancelárii. Budujú nové a pestujú už existujúce vzťahy, pretože to je presne to, čo úspešný biznis potrebuje, aby rástol a napredoval tým správnym spôsobom. Zároveň s tým nechcú mať len povrchné vzťahy a tak si hľadajú čas na to, aby si vybudovali hlbšie väzby a získali uznanie a rešpekt.

7. Ostávajú v kontakte s rodinami.

Všetci máme len 24-hodinový deň, avšak skutoční lídri si aj popri vysokom pracovnom nasadení nájdu čas na ľudí, ktorých milujú. Rodinu dávajú vždy na prvé miesto v rebríčku svojich životných hodnôt.

8. Vedia vypnúť.

Úspešní lídri veľmi dobre poznajú hodnotu času a využívajú ho preto aj na to, aby vypli a vyvetrali svoju myseľ a trošku sa omladili. Radia preto, aby ste si naplánovali dostatok času mimo práce, nejakú poriadnu dovolenku v trvaní minimálne dvoch týždňov a zažili tak úplný relax bez pracovných povinností.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

lídritipyvoľný čas

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X