Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Počet zaregistrovaných osobných áut v auguste stúpol o 23,7 %

Počet zaregistrovaných osobných áut v auguste stúpol o 23,7 %
Fotobanka Pixmac
15. septembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Odbyt malých úžitkových vozidiel (kategória N1) v auguste predstavoval 407 kusov a medziročne sa zvýšil o 9,7 %.

Prvé miesto na trhu s novými osobnými autami si udržala Škoda 

V auguste tohto roka bolo na Slovensku zaregistrovaných 5 249 nových osobných automobilov, čo je medziročne o 23,71 % viac. Ako informoval Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR, pre letné dovolenkové mesiace je takýto nárast netypický. Za osem mesiacov tohto roka sa zaregistrovalo 47 897 osobných vozidiel (kategória M1). V medziročnom porovnaní tak ich počet vzrástol o 14,05 %.

Odbyt malých úžitkových vozidiel (kategória N1) v auguste predstavoval 407 kusov a medziročne sa zvýšil o 9,7 %. Za osem mesiacov tohto roka bolo v tejto kategórii zaregistrovaných 3 570 vozidiel, čím si udržuje nárast o 9,04 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Registrácie nákladných áut do 12 ton (kategória N2) v uplynulom mesiaci klesli o 50 % na 19 vozidiel.

Počet zaregistrovaných nákladných áut nad 12 ton (kategória N3) v auguste dosiahol 173 kusov a medziročne bol nižší o 26,38 %. Zaregistrovaných bolo aj 20 autobusov (kategórie M2 a M3) pri raste o 81,82 %.

Prvé miesto na trhu s novými osobnými autami si v auguste udržala Škoda s podielom 19,24 %, na druhom mieste zostala značka Volkswagen s trhovým podielom 12,95 %. Tretie miesto sa v auguste taktiež nezmenilo, obsadila ho KIA s podielom 7,14 %. Značka Hyundai má podiel 6,33 %, Opel 5,87 %, Dacia 4,9 %, Citroen 4,86 %, Peugeot 4,84 %, Suzuki 4,15 %, Renault 4,10 %, Mercedes-Benz 3,43 % a BMW 2,97 %. V kategórii malých úžitkových vozidiel sa na čelo dostal Fiat s podielom 23,1 %, druhé miesto obsadil Peugeot s podielom 18,92 %. Polepšil si aj Citroen, ktorý sa s 11,79-percentným podielom posunul na tretie miesto.

Medzi nákladnými vozidlami do 12 ton dominujú značky Iveco a Mercedes-Benz s rovnakým podielom 31,58 %. Nasleduje MAN s 21,05 % a Mitsubishi-Fuso s 10,53 %. V kategórii nákladných áut nad 12 ton vedú DAF a Mercedes-Benz s 20,23 %, Scania má podiel 19,65 % a MAN 15,03 %. Spomedzi autobusov je na čele značka SOR s podielom 65 %, MAN a Mercedes-Benz majú podiel 10 %.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X