Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pohľadávky SP koncom apríla klesli na 688,6 mil. eur

ILUSTRAČNÁ SNÍMKA - Pohľad na logo Sociálnej poisťovňe. Bratislava, 22. február 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo SITA
6. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počas prvých štyroch mesiacov tohto roka podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme 28,2 mil. eur.

Splátkové kalendáre pre ich nedodržanie poisťovňa zrušila v 93 prípadoch

Sociálna poisťovňa (SP) evidovala ku koncu apríla tohto roka pohľadávky v celkovej sume 688,6 mil. eur. V porovnaní s koncom minulého roka sa znížili o 36,9 mil. eur. Uvádza sa to v správe o hospodárení SP za január až apríl tohto roka.

Z celkového objemu pohľadávok predstavovali pohľadávky poisťovne na poistnom na základe rozhodnutia 451 mil. eur, pohľadávky na penále boli vo výške takmer 151,6 mil. eur, nepredpísané pohľadávky tvorili 68,3 mil. eur a ostatné pohľadávky 17,8 mil. eur.

Počas prvých štyroch mesiacov tohto roka podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme 28,2 mil. eur. „Týmto spôsobom bolo od začiatku tohto roka vymáhaných spolu 34 454 rozhodnutí,“ uvádza sa v správe o hospodárení poisťovne. 

Za január až apríl tohto roka vydala Sociálna poisťovňa spolu 461 rozhodnutí o povolení splátok dlžných súm v celkovom objeme 1,1 mil. eur, z toho bolo 15 úspešne ukončených splátkových kalendárov (100 % úhrada) s uhradenou sumou 12 tis. eur.

eBooky:

Splátkové kalendáre pre ich nedodržanie poisťovňa zrušila v 93 prípadoch na celkovú sumu 287 tis. eur. „Ku dňu zrušenia rozhodnutia bolo uhradených zo sumy povolenej na splácanie v zmysle schváleného splátkového kalendára 23 tis. eur,“ uviedla poisťovňa. Naďalej aktívnych splátkových kalendárov bolo 353 na celkový objem pohľadávok 802 tis. eur. Z nich bolo počas prvých dvoch mesiacov tohto roka uhradených 94 tis. eur. 

Voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala SP ku koncu apríla tohto roka pohľadávky v sume 133,4 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2014 ide o nárast o 13,1 mil. eur.

Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli ku koncu štvrtého mesiaca tohto roka 92,3 mil. eur, čím sa oproti koncu vlaňajška zvýšili o 10,5 mil. eur. Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala poisťovňa ku koncu apríla pohľadávky vo výške 41,1 mil. eur. Oproti koncu minulého roka pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli o 2,6 mil. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X