Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poskytovanie dotácií v sektore vinárstva sa zmení

Poskytovanie dotácií v sektore vinárstva sa zmení
Ilustračné foto: SITA
23. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Podľa schváleného nariadenia podporu na propagáciu na trhoch tretích krajín Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) poskytne podnikateľovi alebo združeniu, ktoré podniká v sektore vinárstva, pričom žiadateľ sa musí výrobe vína venovať najmenej tri roky.
 
Žiadosť o podporu na propagáciu musí žiadateľ predložiť agentúre do 15. októbra kalendárneho roka. Poskytnuté prostriedky budú vo výške najviac 50 % oprávnených výdavkov doložených účtovnými dokladmi, pričom výška investície musí byť najmenej 3 tis. eur a najviac 15 tis. eur. 
 

Žiadosť o podporu na investície musí byť najmenej 5 tis. eur a najviac 50 tis. eur

Podporu na reštrukturalizáciu vinohradu poskytne PPA podnikateľovi, ktorý užíva zaregistrovanú vinohradnícku plochu. Najmenšia súvislá plocha, na ktorej sa môže vykonať reštrukturalizácia, musí byť 0,15 hektára. Vyplýva to z nariadenia vlády o podmienkach poskytovania podpory v rámci spoločnej organizácie trhu s vínom, ktoré schválila na stredajšom zasadnutí. Predkladateľom nariadenia bolo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
 

 
Podporu na poistenie úrody získa podnikateľ len na opatrenia proti prírodným katastrofám, nepriaznivým poveternostným udalostiam, výskytu chorôb viniča či zamoreniu škodcami, pričom najmenšia súvislá plocha určená na poistenie, musí byť vo výmere 0,35 hektára. Žiadateľ o podporu poistenia musí predložiť žiadosť do 30. apríla kalendárneho roka.
 
Jej výška bude podľa nariadenia 80 % uhradeného ročného poistného, ak predmetom poistnej zmluvy je poistenie proti stratám spôsobeným prírodnými katastrofami alebo 50 % uhradeného ročného poistného, ak predmetom zmluvy je poistenie proti stratám z nepriaznivých poveternostných udalostí, chorôb viniča či zamorenia škodcami. 
 
Žiadosť o podporu na investície musí žiadateľ predložiť do 15. októbra kalendárneho roka. Investícia musí byť najmenej 5 tis. eur a najviac 50 tis. eur. Podnikateľ získa prostriedky vo výške najviac 40 % oprávnených nákladov pre investície na území Bratislavského kraja a 50 % oprávnených nákladov pre investície na území ostatných krajov. 
 
Nariadenie zahŕňa prechodné ustanovenie, podľa ktorého žiadosti o podporu v rámci spoločnej organizácie trhu s vínom, schválené do 14. novembra 2013, sa dokončia podľa doterajších predpisov. V roku 2013 sa žiadosti o podporu na propagáciu a investície predkladajú do 15. decembra. Nariadenie vlády nadobúda účinnosť od 15. novembra tohto roka.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X