Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Posudkoví lekári krátili úrazovú dávku v 407 prípadoch

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
22. júla 2015 Zdroj Sociálna poisťovňa, www.socpoist.sk Tlačiť

Najčastejším dôvodom pri pracovných úrazoch boli poranenia kolena a predkolenia, poranenia hlavy, pleca a ramena, poranenia viacerých oblastí tela.

Za 1.polrok 2015  bolo najviac úrazových dávok za poranenie končatín 

Na účely posúdenia nároku na úrazovú rentu Sociálna poisťovňa v 1. polroku 2015 posúdila 268 prípadov, čo je o 66 viac ako v 1. polroku  2014.

V 235 prípadoch bol určený pokles pracovnej schopnosti poškodeného viac ako 40%, čo je podmienka na vznik nároku na úrazovú rentu a v 33 prípadoch nárok nevznikol. Zdravotný stav osôb, ktoré utrpeli pracovný úraz alebo im bola priznaná choroba z povolania, posudzujú v súvislosti s poskytovaním úrazových dávok posudkoví lekári Sociálnej poisťovne.

Najčastejším medicínskym dôvodom pri pracovných úrazoch boli poranenia kolena a predkolenia, poranenia hlavy, pleca a ramena, poranenia viacerých oblastí tela. U chorôb z povolania to bola choroba z dlhodobého, nadmerného a jednostranného zaťaženia končatín – ochorenia kostí, kĺbov, šliach a nervov končatín, na 2. mieste to bola choroba z vibrácií a na 3. mieste porucha sluchu z hluku.

Na účely posúdenia nároku na jednorazové vyrovnanie, ktorého podmienkou na priznanie je miera poklesu pracovnej schopnosti najmenej 10%, bol v 1. polroku tohto roka posúdený zdravotný stav 52 osôb. V 44 prípadoch bola podmienka splnená, nárok na dávku nevznikol v 8 prípadoch.

Posudkoví lekári zároveň vykonali kontrolu 1 847 lekárskych posudkov, vydaných ošetrujúcimi lekármi na účely náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia. V 407 prípadoch bola dávka krátená, keďže lekársky posudok vystavený ošetrujúcim lekárom neobsahoval správne bodové ohodnotenie pracovného úrazu alebo choroby z povolania, na základe ktorého sa náhrady poskytujú.

V súvislosti s poskytovanou dávkou – náhrada nákladov spojených s liečením – bola vykonaná kontrola účelnosti vynaložených nákladov v 517 prípadoch. V 446 prípadoch bola dávka priznaná v plnej výške, v 71 prípadoch bola dávka po kontrole posudkovým lekárom krátená.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X