Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Používanie týchto toxických fráz vás môže postaviť do zlého svetla

My&slieť, nápad, mozog
ilustračné: thinkstockphotos.com
12. apríla 2017 Zdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Jednotlivci s vysokou emocionálnou inteligenciou majú dobre vyvinutú schopnosť komunikovať. Dokonale poznajú silu slov aj ich skrytý význam. Niektorým výrokom sa preto pre ich jedovatú povahu radšej vyhýbajú.

TO NIE JE FÉR

V určitom veku by si už mal byť každý vedomý toho, že život skutočne nie je fér. Ak používate túto frázu vo svojej profesionálnej komunikácii, môže to evokovať vaše očakávanie, že život k vám bude férový. Výsledkom je, že môžete preto pôsobiť nedospelo a veľmi naivným dojmom.

NIE JE PROBLÉM

Ak vás niekto požiadal o pomoc, alebo chce niečo spraviť a vy mu odpoviete s touto vetou, môžete mu tým naznačovať, že by to mohol byť pre vás problém. Miesto toho je lepšie zareagovať s úsmevom na perách a so slovami, že bude pre vás potešením urobiť to, čo od vás žiadajú.

Práca, kolektív, úsmev, sympatie
ThinkstockPhotos

JE HLÚPY NÁPAD

Tento a podobné výroky vám ihneď po ich vyslovení uberajú na celkovej dôveryhodnosti. Platí to aj v prípade, že po nich predstavíte fantastickú a bezkonkurenčnú myšlienku. S týmito frázami totiž ľuďom ukazujete nedostatok sebavedomia a sebadôvery.

TO BUDE LEN MINÚTKA

Vyslovenie tejto frázy podceňuje vaše schopnosti a ďalej navodzuje dojem, že pri výkone práce sa príliš ponáhľate. Aj keby ukončenie konkrétnej úlohy trvalo skutočne len minútu, nebojte sa povedať, že trvá oveľa dlhšie.

Toto je váš zákazník, zoznámte sa!
A hectic work day. Businesswoman on the phone to a client while organising files and bags at the same time This could be a lawyer, accountant or other business professional.Fotobanka Pixmac

JE LENIVÝ (Á) / NEKOMPETENTNÝ (Á)

Nie je dôvod, aby ste používali tieto pohŕdavé komentáre smerom ku komukoľvek. Ak je totiž vaša poznámka správna a trefná, každý zainteresovaný tento fakt už dávno veľmi dobre pozná. Neexistuje preto dôvod, aby bol ešte zdôrazňovaný takýmto spôsobom. Ak to tak nie je, z celej situácie napokon vyjdete najhoršie vy sami.

TOTO NEMÁM V POPISE PRÁCE

Táto často jedovatá a sarkastická poznámka v súvislosti s výkonom určitej úlohy iným ukazuje, že ste ochotní urobiť len minimum pre to, aby ste si zaslúžili vašu odmenu. Pokiaľ vás táto úloha skutočne nevyťaží na maximum, nie je dôvod na podobné pripomienky.

Počítač
ilustračné, www.thinkstock.com

NIE JE TO MOJA CHYBA

Všeobecne platí, že nie je dobré hádzať vinu na niekoho iného. Ak ste v danej situácii zohrali aspoň malú úlohu, potom je to už absolútne nevhodné. Ak nie, ponúknite zúčastneným nestranný pohľad na vec a jej vysvetlenie bez zbytočných emócií.

NEMÔŽEM

„Nemôžem“ je pokrivenou sestrou frázy: „Nie je to moja chyba“. Ľudia neradi počujú slovo nemôžem. Dôvodom je skutočnosť, že pod týmto pojmom si často predstavujú, že nie ste ochotní urobiť to, čo od vás očakávajú a potrebujú.

Úspešní jednotlivci s vysokou emocionálnou inteligenciou sa vyššie uvedeným frázam radšej vyhýbajú, pretože poznajú ich toxický vplyv na iných. Ich profesionálny slovník je bohatý na rôzne iné ekvivalenty, s pomocou ktorých si pomaly dláždia svoju cestu za úspechom.

K téme

Témy

komunikáciapráca a kariératoxické frázy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

20oct8:30Povinnosti obcí v odpadovom hospodárstve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dotácie

20oct8:30Povinnosti obcí v odpadovom hospodárstve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dotácie

20oct8:30Povinnosti obcí v odpadovom hospodárstve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dotácie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X