Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Povinnosť firmy založiť si svoje sídlo má svoje výhody

Podnikam.jpg
Foto: www.pexels.com
22. októbra 2018 Tlačiť

BRATISLAVA 22. októbra 2018 (P/PR) – V podnikaní sa nezaobídete bez viacerých vecí, no jednou z najdôležitejších je sídlo firmy. Jeho založenie nie je samo o sebe zložitým procesom, musíte ale disponovať dokumentom, súhlasom vlastníka nehnuteľnosti, ktorý musí byť úradne overený. Pokiaľ sa vám ho nepodarilo získať, môžete na to využiť aj iné možnosti.

Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je podľa §2 ods. 3 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Zb. – adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom alebo živnostenskom registri. Tiež sa tu uvádza, že ste ako podnikateľ povinný preukázať k tejto nehnuteľnosti vlastnícke alebo užívacie právo. Nemáte ho?

Sídlo firmy môže spoločnosť získať aj inak

V mnohých prípadoch sa ale presviedčame, že prenájom takýchto priestorov je cenovo dosť nevýhodný a pre začínajúce firmy často aj likvidačný. Nehovoriac o tom, ak ho musíte platiť na niekoľko mesiacov dopredu. Je tu ale riešenie v trochu inej, ale zákonom schválenej podobe. Pre účely získania takejto adresy máte príležitosť osloviť spoločnosti, ktorých priestory viete na registráciu potrebného sídla firmy využiť veľmi jednoducho.

Virtuálna kancelária

Zmestiť sa do stanoveného rozpočtu a vystačiť si so všetkými financiami je pri štarte každej jednej spoločnosti asi náročné. Pri prenájme virtuálneho sídla to však neplatí.

Navyše to nie je ani vždy úplne nutné, mať klasickú kanceláriu. Ak ste sa rozhodli podnikať ako programátor, kreatívny IT špecialista, daňový poradca alebo si chcete založiť stavebnú firmu, úplne vám na to postačí aj obyčajné virtuálne sídlo, a to nie len z úsporných dôvodov.

Prečo je tak žiadané?

Dôvodov, prečo by ste mali dať prednosť virtuálnemu sídlu je samozrejme viac. Okrem zníženia nákladov na prevádzku ide aj o určitú prestíž. Často sú tieto systémy registračných sídiel budované vo veľkých mestách a moderných budovách, pričom samotný podnikateľ môže mať svoju prevádzku alebo výrobu v úplne inom regióne Slovenska. Spolu s lepšou polohou tak firma získava lepšie meno a prestíž, ktorá je pre potenciálnych obchodných partnerov veľmi dôležitá.

Podnikam2.jpg
Foto: www.pexels.com

Anonymita

Viacerí podnikatelia túto možnosť využívajú aj preto, aby spadali pod vyťaženejší finančný a daňový úrad. To znamená, že pravdepodobnosť kontrol zo strany štátu je oveľa menšia.

Ak hovoríme o anonymite, nesmieme zabudnúť aj na ďalšiu výhodu. Podnikateľ vďaka tejto možnosti nemusí využívať na zriadenie sídla svoju vlastnú a predovšetkým súkromnú adresu, na ktorej môže bývať celá rodina. A ak je to aj váš prípad, alebo jednoducho nemáte inú možnosť, využite na tieto účely moderné registračné sídlo firmy v Bratislave.

Kompletný zoznam služieb

Samozrejmosťou tejto virtuálnej kancelárie sú aj doplnkové služby. Ako podnikateľ získavate potrebné označenie, adresu a teda aj poštovú schránku, do ktorej vám budú chodiť všetky zásielky. Je preto logické, ak sa niekto o triedenie tejto pošty postará a ešte lepšie, vás o nej bude aj informovať. Aby ste sa potom, niekedy aj z dôvodu väčšej vzdialenosti sídla od prevádzky, nemuseli stále zbytočne naháňať.

Dokonalý systém evidovanej pošty

Podnikatelia tak majú zabezpečené skenovanie, fotenie a váženie doručenej pošty. O všetkom sú informovaní a navyše získavajú dokonalý prehľad v modernom online evidenčnom systéme. V rámci efektívne využitého času tak kvalita poskytovaných služieb určite neutrpí, a to aj napriek tomu, že ste ušetrili na mzdách zamestnancov, ktorí by to inak museli robiť za vás.

Dobrá príležitosť na rokovanie

Výhodou býva aj to, ak si môže podnikateľ prenajať zasadacie miestnosti. Často ide o využívanie počítačov a kopírky, pretože sa na takéto stretnutie potrebujú pripraviť. Výhodou je aj fakt, že vaša kancelária neostane bez dozoru, ak sa momentálne fyzicky nachádzate a pracujete na realizácii zákaziek niekde inde.

Zhrňme si to teda ešte raz. S dobrým registračným sídlom nemusíte platiť vysoký nájom za prenajaté priestory, odpadávajú vám mzdové náklady na administratívu a pracovníkov, pričom neprichádzate  o dôležitý kontakt s verejnosťou.  Vyškolení personál sa o všetko postará a majiteľom firiem potom ostáva čas na všetko ostatné a často aj dôležitejšie.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

sídlo firmyzaloženie sídla firmy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X