Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pozrite si zoznam tých najmenej bezpečných európskych miest

Madrid_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
29. februára 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Osobná bezpečnosť je jednou z kľúčových zložiek života a jednou zo záruk jeho slušnej kvality. Jedna z najväčších poradenských firiem v oblasti ľudských zdrojov Mercer vydáva každoročne správu o kvalite životnej úrovne Quality of Living Index, ktorá okrem iného odhaľuje najbezpečnejšie mestá na život a prácu.

Hodnotenie je podľa samotnej spoločnosti jedným z najkomplexnejších svojho druhu a realizuje sa raz ročne v mene pomoci nadnárodným spoločnostiam a ostatným zamestnávateľom.

Mercer tvrdí, že hodnotenie osobnej bezpečnosti je v súvislosti s mestami založené na „vzťahoch s ostatnými krajinami, vnútornej stabilite, zločinnosti a výkone práva“. Inými slovami, je jasné, že vojnami zmietané mestá a tie s veľkou zločinnosťou dostanú najnižšie hodnotenia.

Mercer sa pozrel na 450 miest na celom svete a urobil zoznam 230 krajín, ktoré sú pre pracovníkov najbezpečnejšie. Hoci sa mnoho európskych miest ocitlo na vrcholci zoznamu, teda medzi najbezpečnejšími na svete, zopár ich – možno aj trochu prekvapujúco – skončilo s veľmi nízkym hodnotením.

A desiatimi najmenej bezpečnými európskymi mestami sú podľa správy spoločnosti Mercer nasledovné:

10. Bukurešť, Rumunsko – Násilia a organizovaného zločinu je v hlavnom meste Rumunska pomerne málo. Je tam však rozšírená korupcia a počet menej závažných trestných činov je tiež relatívne vysoký.

Bukurest_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

9. Záhreb, Chorvátsko – Záhreb, podobne ako ostatné hlavné mestá (juho)východnej Európy, dopláca na rozšírenú korupciu.

Zahreb_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

8. Riga, Lotyšsko – Ak odhliadneme od protiimigračných protestov, ktoré sa začali v uliciach lotyšskej metropoly objavovať, Riga má ako mesto problémy s prosperujúcim organizovaným zločinom a prostitúciou.

Riga_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

7. Rím, Taliansko – Mesto stratilo na charaktere bezpečnosti po tom, čo sa objavilo viacero poplašných správ ohľadom možných teroristických útokov.

Rim_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

6. Madrid, Španielsko – Mesto sa danom mieste ocitlo kvôli sociálnym nepokojom vyplývajúcim z celonárodných úsporných opatrení, ktoré viedli k masívnej nezamestnanosti, obzvlášť medzi mladou populáciou.

Madrid_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

5. Budapešť, Maďarsko – Kredit mesta klesol po výraznom zvýšení sociálnych nepokojov v meste zapríčinených utečeneckou krízou. Chaos na železničných staniciach a protesty v uliciach vypukli niekoľkokrát, a to aj v súvislosti s tým, že predseda vlády Viktor Orban sa pokúšal príchodu a prechodu migrantov do krajiny a cez krajinu zabrániť.

Budapest_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

4. Sofia, Bulharsko – Veľké množstvo sociálnych nepokojov mestu v hodnotení neprospelo. Ľudia v Bulharsku, ktoré je najchudobnejším členom Európskej únie, neustále protestujú proti vláde, a to predovšetkým kvôli zmenám v súvislosti s penziami. Búria sa taktiež proti korupcii.

Sofia_pixabay.com 2.jpg
pixabay.com

3. Atény, Grécko – Po rozsiahlych a dlhotrvajúcich opatreniach, ktoré musela vláda zaviesť, aby zostala v EÚ, stúpli chudoba a zločinnosť v Aténach natoľko, že hodnotenie mesta je nedobré. Problémy s utečencami sa navyše, ako je známe, nevyhli ani tejto krajine a jej hlavnému mestu.

Ateny_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

2. Belehrad, Srbsko – Násilných zločinov je v meste málo, ale napriek tomu Belehrad klesol na druhú priečku v rámci tohto nepozitívneho rankingu. Korupcia a problémy s úplatkárstvom sú v súvislosti s metropolou Srbska rovnako problematické ako krádeže a vandalizmus.

Belehrad_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

1. Kyjev, Ukrajina – Neustále civilné nepokoje a zlé vzťahy s Ruskom spôsobili, že Kyjev sa dostal v hodnotení najmenej bezpečných európskych miest na prvé miesto. Hoci je v súčasnosti Kyjev viac-menej pokojný (v porovnaní s Krymom), rozšírili sa tam krádeže, vandalizmus a násilné protesty, kvôli ktorým sa zranili alebo zomreli už stovky ľudí.

Kyjev_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X