Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Predĺženie čerpania zdrojov EÚ závisí od dohody jej inštitúcií

Predĺženie čerpania zdrojov EÚ závisí od dohody jej inštitúcií
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
6. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Predĺženie čerpania peňazí Európskej únie (EÚ) za roky 2011 a 2012 z dvoch na tri roky pre Slovensko a Rumunsko závisí od ukončenia rokovaní medzi Radou EÚ, Európskou komisiou a Európskym parlamentom (EP) o legislatíve pre nové programové obdobie 2014 až 2020. 

Smer si pomocou eurofondov robí kampaň 

Dôležité je dosiahnutie dohody v trialógu uvedených európskych inštitúcii v prvej polovici novembra a schválenie návrhu spolu s legislatívou v Rade EÚ aj v pléne EP koncom novembra. Pre uplatnenie zmien je totiž nevyhnutné, aby vstúpili do platnosti najneskôr v decembri tohto roka.
 
Po schválení návrhu bude môcť Slovensko spolu s Rumunskom využívať europeniaze pre spomínané roky o rok dlhšie, do konca rokov 2014, resp. 2015. Vyplýva to z informácie o stave rokovaní k návrhu na úpravu nariadenia Rady, ktorý umožní SR a Rumunsku čerpať záväzky štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu EÚ na roky 2011 a 2012 o rok dlhšie ako ostatným členským štátom. Informáciu vzala v stredu vzala vláda na vedomie.
 

 
Materiál predložila vo vláde poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová, ktorá je kandidátkou Smeru na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v sobotňajších regionálnych voľbách. Hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová pre agentúru SITA v utorok uviedla, že premiér Robert Fico 18. júna poveril poslankyňu EP Moniku Flašíkovú Beňovú koordinovaním presadzovania záujmov SR na pôde EP pre schválenie návrhu o predĺžení čerpania európskych zdrojov o jeden rok.
 
Stalo sa tak na základe rokovania Rady vlády SR pre Partnerskú dohodu na roky 2014 až 2020. Szabóová tak zdôvodnila, prečo materiál predkladala Flašíková Beňová krátko pred krajskými voľbami a nie úrad vlády, resp. podpredseda vlády pre investície Ľubomír Vážny, ktorí majú využívanie eurofondov v kompetencii. 
 

 
Občianska konzervatívna strana (OKS) v utorok protestovala proti tomu, aby sa zasadnutie vlády zneužívalo na predvolebnú kampaň kandidátky Smeru na predsedníčku BSK. „Je neštandardné, aby materiály na rokovanie vlády predkladala poslankyňa Európskeho parlamentu. V kontexte sobotňajších župných volieb to však nie je nič iné ako zneužívanie rokovania vlády na prezentáciu Ficovej kandidátky Flašíkovej Beňovej a jej volebnú kampaň,“ uviedol predseda OKS Ondrej Dostál.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X