Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda vzrástla najviac v doprave a skladovaní

Priemerná mzda vzrástla najviac v doprave a skladovaní
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
10. októbra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za osem mesiacov vo veľkoobchode o 7,2 %.

Pokles mzdy pocítili ľudia pracujúci vo vybraných trhových službách

Priemerná nominálna mesačná mzda v auguste 2014 v porovnaní s tým istým obdobím minulého roka najvýraznejšie stúpla v doprave a skladovaní, a to o 5,6 %, kde sa dostala na 768 eur a vo veľkoobchode o 5 % na 803 eur. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.

Priemerná mzda medziročne stúpla aj v ďalších odvetviach, a to v priemysle o 3,5 % na 887 eur, predaji a oprave motorových vozidiel o 3,4 % na 813 eur a v maloobchode o 2,5 % na 581 eur. Na druhej strane poklesla v informačných a komunikačných činnostiach o 5,9 %, dostala sa tak na úroveň 1 659 eur, vo vybraných trhových službách sa znížila o 3,1 % na 799 eur, stavebníctve o 2,2 % na 589 eur, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,6 % na 362 eur a v ubytovaní o 0,3 % na 592 eur. 

Priemerná reálna mesačná mzda v medziročnom porovnaní stúpla v doprave a skladovaní o 5,8 %, vo veľkoobchode o 5,2 % a priemysle o 3,7 %. Vyššia bola aj v predaji a oprave motorových vozidiel o 3,6 % a v maloobchode o 2,7 %. Naopak, jej pokles zaznamenali v informačných a komunikačných činnostiach o 5,7 %, vybraných trhových službách o 2,9 %, stavebníctve o 2 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,4 % a v ubytovaní o 0,1 %. 

V priemere za osem mesiacov tohto roka oproti tomu istému obdobiu vlaňajška mzda vzrástla vo veľkoobchode o 7,1 % , kde dosiahla 818 eur, doprave a skladovaní išla smerom nahor o 6 % na 772 eur. V priemysle stúpla o 5,2 % na 916 eur, predaji a oprave motorových vozidiel o 4,3 % na 818 eur, maloobchode o 2,8 % na 579 eur a v ubytovaní o 2,2 % na 595 eur. 

Pokles mzdy pocítili ľudia pracujúci vo vybraných trhových službách, kde sa znížila o 2,2 % na 804 eur, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev klesla o 1,4 % na 364 eur, stavebníctve o 1,3 % na 587 eur, informačných a komunikačných činnostiach o 0,2 % na 1 727 eur. 

Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za osem mesiacov vo veľkoobchode o 7,2 %, doprave a skladovaní o 6,1 %, priemysle o 5,3 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 4,4 %, maloobchode o 2,9 % a v ubytovaní o 2,3 %. Nižšia bola zase vo vybraných trhových službách o 2,1 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,3 %, stavebníctve o 1,2 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,1 %.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X