Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prieskum ukázal, odkiaľ čerpajú silu a podporu drobní podnikatelia

Nedostatočná podpora drobných a malých podnikateľov
Fotobanka Pixmac
2. januára 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Business News Daily Tlačiť

Nie je žiadnym tajomstvom, že malí podnikatelia potrebujú množstvo podpory, aby dokázali na trhu uspieť. Pomoc pritom potrebujú v oblasti financií, pri prevádzkovaní podnikania aj po emocionálnej stránke.

Nedávna Správa o malých podnikateľoch, ktorú začiatkom decembra minulého roka vydala Bank of America, odhalila, že jedným z najdôležitejších zdrojov podpory pre týchto ľudí, sú ich priatelia a členovia ich rodín. Prieskum zahŕňal približne tisíc malých podnikateľov z rôznych častí Spojených štátov amerických.

V správe sa ďalej uvádza, že viac, ako polovica oslovených (53 %), sa spolieha na to, že členovia ich rodín im budú pomáhať pri podnikaní a budú zastávať úlohy rôznych poradcov, zamestnancov, investorov a partnerov.

Rodina, Vianoce
ThinkstockPríspevok pri narodení dieťaťa. Zdroj: Thinkstock

38 % z oslovených podnikateľov tiež priznalo, že v určitom bode podnikania dostali finančnú podporu alebo pôžičku od rodiny a/alebo ich priateľov. Skutočnosť, že ich priatelia a rodiny im najviac pomohli v prevádzkovaní biznisu, potvrdilo 35 % z oslovených.

„Všetci veľmi dobre vieme, že drobní podnikatelia štartujú svoj biznis sami a v mene svojho podnikania musia obetovať mnoho zo svojho osobného života. Čo je však skutočne fascinujúce, je dimenzia rodiny, priateľov a komunita, ktorú títo ľudia považujú za jadro svojho úspechu,“ uviedla Sharon Miller, vedúca pre malé podniky v Bank of America.

Na záver ešte niekoľko číselných údajov, ktoré prezradila zverejnená správa. Väčšina malých podnikateľov v prieskume napríklad uviedla, že sú veľmi vďační za finančnú pomoc od priateľov a rodiny, presnejšie to bolo 66 % z opýtaných. Ako ďalej prezradili, veľmi si cenia túto pomoc.

Opačné emócie, ako sú nátlak a úzkosť v súvislosti s takouto finančnou injekciou spomenulo 30 % z oslovených, šťastie a optizmizmus popísalo 27 % a hanbu a potupu 23 % z oslovených podnikateľov.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Bank of Americapodnikaniepodporapriateliaprieskumrodinaspráva

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X