Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zručnosti nadobudnuté rodičovstvom by ste mali uvádzať aj v životopise

Matkám s deťmi do 6 rokov by mohli dotovať 90% mzdy
Fotobanka Pixmac
22. augusta 2016 Zdroj Business News Daily Tlačiť

Nedávny prieskum spoločnosti CareerBuilder ukázal, že to, ako dokážete zabezpečiť napríklad to, aby vaše dieťa prišlo načas do školy alebo ako viete urovnať spory medzi viacerými deťmi, z vás robí nielen schopného rodiča, ale aj efektívnejšieho a výkonnejšieho zamestnanca.

Viac ako 70 % z opýtaných zamestnancov v realizovanej štúdii odpovedalo, že zručnosti, ktoré získali ako rodičia, vedia veľmi dobre uplatniť aj v zamestnaní. Vo všeobecnosti možno povedať, že trpezlivosť a multitasking sú dve vlastnosti a zručnosti, ktoré sú u zamestnancov vysoko oceňované. Aj napriek uvedeným výsledkom však len 10 % z rodičov uviedlo, že tieto zručnosti zahrnuli aj do svojho životopisu.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že až 80 % z opýtaných pracujúcich rodičov si myslí, že môžu byť zároveň dobrými rodičmi a produktívnymi zamestnancami. Štúdia tiež potvrdila, že medzi vlastnosti a zručnosti, ktoré sa opýtaní naučili ako rodičia, možno zaradiť nasledovné: časový manažment, riešenie sporov a problémov, empatia, vedenie, jednanie, rozpočtovanie, riadenie financií a projektový manažment.

V súvislosti s úspechom však prieskum odhalil jednu zaujímavú odlišnosť v tom, ako ho vnímajú matky a otcovia. Pracujúce matky považovali za úspech skôr to, koľko peňazí reálne zarobia a skutočnosť, či sú schopné riadne zabezpečiť rodinu. V porovnaní s tým, pracujúci otcovia definovali úspech tým, ako veľmi sú na nich ich rodiny hrdé. Okrem uvedeného, štúdia tiež odhalila, že pracujúce matky trávia so svojimi deťmi viac času, ako pracujúci otcovia.

Štúdia zároveň ukázala, že sú to práve pracujúce matky, ktoré skôr cítia to, že ich práca negatívne ovplyvňuje ich rodičovské povinnosti pri výchove detí. Až dvakrát častejšie ako pracujúci otcovia totiž uvádzali, že ich práca narúša ich vzťah s deťmi, ako aj to, že skutočnosť, že sa stali rodičmi, poškodila ich profesionálnu kariéru.

Riaditeľka pre ľudské zdroje v CareeBuilder Rosemary Haefner v tejto súvislosti hovorí, že je nevyhnutné, aby rodičia a zamestnanci našli určitú rovnováhu medzi rodičovstvom a ich profesionálnou kariérou. Pomôcť by im pritom mohli aj viaceré opatrenia na strane zamestnávateľov ako flexibilný pracovný čas či práca z domu.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

careebuilderprieskumrodičovstvozamestnanieživotopiszručnosti

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X