Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Proti jednej poisťovni vystúpilo už aj Lekárske odborové združenie

SITA
13. novembra 2012 Tlačiť

Predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) – Peter Visolajský označil sumu niekoľko sto miliónov eur na odkúpenie či vyvlastnenie súkromných zdravotných poisťovní za zle využitú.

 
Spolu s ďalšími svojimi odborárskymi kolegami preto predseda združenia odovzdal na podateľni úradu vlády list so žiadosťou o skoré stretnutie s premiérom Robertom Ficom.
 

Reálne platby

(SITA) – „Stačilo by, aby zdravotné poisťovne platili reálne platby za uskutočnené výkony, potom by nezostal priestor na neprimeraný zisk a nebolo by potrebné za obrovské verejné financie vykupovať zdravotné poisťovne,“ uviedol Visolajský, ktorý na túto skutočnosť chce upozorniť aj samotného premiéra. Okrem unitárneho systému chcú odborári s Ficom hovoriť i o napĺňaní memoranda, nakoľko podľa Visolajského sú už takmer ročné rokovania s ministerskou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou v tomto bode takmer bez progresu. „Vážime si snahu pani ministerky o vedenie rokovaní, no jej neustále odvolávanie sa na prerokovanie návrhov s pánom premiérom nás núti požadovať ďalšie rokovania už za prítomnosti predsedu vlády SR,“ povedal Visolajský. 
 
 

Chcú zmenu systému

Odborári chcú začať diskusiu o celkovej zmene zdravotného systému. Komplexnému riešeniu problémov by podľa nich pomohlo definovanie základného štandardu, ktorý by bol bezplatný, na ktorý by mali nárok všetci a nadštandardu, ktorý by bol hradený z dobrovoľného zdravotného pripoistenia. „Máme pripravený celý rad opatrení, ktoré by vylepšili slovenské zdravotníctvo a ušetrené prostriedky by bolo možné použiť na zvýšenie miezd všetkých zdravotníckych pracovníkov, nielen lekárov,“ zakončil Visolajský s tým, že po realizácii ich návrhov by potreba vykupovať poistný kmeň zo súkromných poisťovní bola otázna. 
 
Projekt zavedenie jednej zdravotnej poisťovne vypracovaný ministerstvom zdravotníctva dostal od vlády zelenú na konci októbra. Následne v novembri by mala byť založená Spoločnosť pre unitarizáciu. V máji budúceho roka rezort predpokladá účinnosť transformačného zákona. K rokovaniam s akcionármi by štát mohol pristúpiť v októbri 2013. Unitárny systém by následne začal fungovať od januára 2014. V prípade, že štát pristúpi k vyvlastňovaniu, termín zavedenia jednej poisťovne sa presunie na júl 2014.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X