Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Rezort dopravy už chystá opatrenia proti ničeniu ciest

Rezort dopravy už chystá opatrenia proti ničeniu ciest
Ilustračné foto SITA
25. novembra 2012 Autor Podnikam.SK, SITA Tlačiť

Ministerstvo dopravy bude po rozhodnutí vlády riešiť zákaz pre ťažké nákladné automobily v skrátenom legislatívnom konaní.

 

Samosprávne kraje, ako vlastníci ciest II. a III. triedy, budú môcť udeľovať výnimky.

 

Rýchly zákaz, ale aj výnimky

(SITA) – Ministerstvo dopravy na základe rozhodnutia vlády pripravuje legislatívne opatrenia, ktoré majú zabrániť ťažkotonážnym automobilom ničiť cesty II. a III. triedy. Ako agentúru SITA informoval rezortný hovorca Martin Kóňa, bude sa to riešiť v skrátenom legislatívnom konaní. Cesty II. a III. triedy sú v kompetencii samosprávnych krajov, ktoré aj budú môcť udeľovať výnimky.
 
„Niektoré cesty nižších tried sú poškodzované tranzitujúcou ťažkou nákladnou dopravou, ktorá sa snaží vyhýbať spoplatnených úsekom. Nechceme, aby ťažkotonážne autá znepríjemňovali život ľudí a ničili ich majetok, ako aj cesty II. a III. triedy, ktoré nie sú na takúto dopravu dimenzované,“ zdôvodnil pripravované opatrenia Kóňa.
 
 

Kamionisti nevylučujú protesty

Ako už agentúra SITA informovala, Združenie cestných dopravcov ČESMAD Slovakia chce presvedčiť ministra dopravy Jána Počiatka o tom, že navrhovaný plošný zákaz vstupu nákladných automobilov nad 12 ton na regionálnych cestách II. a III. triedy je nesprávny. Generálny tajomník ČESMAD-u Pavol Reich to označil za brutálny zásah do podnikania v cestnej doprave. Cestní dopravcovia majú o tomto probléme rokovať s ministrom dopravy v pondelok. V prípade, že nedosiahnu zastavenie plánovaného zákazu pre kamióny, nevylučujú ani protestné akcie. 
 
Podľa rozhodnutia vlády minister dopravy Ján Počiatek by mal preskúmať možnosť legislatívnej úpravy obmedzenia tranzitu nákladných vozidiel na cestách II. a III. triedy vo vlastníctve krajov. Minister vnútra Robert Kaliňák má zabezpečiť pravidelné a efektívne policajné kontroly dodržiavania obmedzení prejazdov nákladnej dopravy na uvedených regionálnych cestách. Kabinet Roberta Fica o tom rozhodol 21. novembra spolu s ďalšími opatreniami na spoločnom zasadnutí s predsedami samosprávnych krajov a zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska. Samosprávne kraje sa sťažujú na to, že nákladné automobily neprimerane zaťažujú a ničia cesty II. a III. triedy, ktoré sú v ich správe, a preto žiadajú zakázanie tranzitu kamiónov. 
 
Národná diaľničná spoločnosť, a.s. realizovala koncom roka 2011 a začiatkom tohto roka projekt Opatrenia na zvýšenie výberu mýta na spoplatnených úsekoch ciest I. triedy na základe rozhodnutia ministerstva dopravy. Na križovatkách vybraných spoplatnených ciest a ciest II. a III. triedy boli osadené dopravné značky obmedzujúce prejazd nákladných vozidiel nad 12 ton.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X