Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ryanair otvoril svoju základňu na letisku v Bratislave

Ryanair otvoril svoju základňu na letisku v Bratislave
Foto: SITA
30. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík po otvorení základne Ryanairu očakáva nárast cestujúcich v tomto roku o tristo- až štyristo tisíc. 

Ryanair plánuje z Bratislavy v tomto roku prepraviť takmer 1 mil. cestujúcich

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair otvorila v pondelok na letisku M. R. Štefánika v Bratislave ako prvá svoju základňu po takmer desiatich rokoch pôsobenia na ňom. Na letisku bude bázovať cez noc zatiaľ jedno z plánovaných dvoch lietadiel, pričom vybrané lety pre írskeho prepravcu bude vykonávať slovenská letecká spoločnosť Air Explore.

Bázované lietadlo bude skoro ráno z Bratislavy odlietať a večer priletí späť, cestujúci tak môžu využívať skoré ranné a neskoré večerné lety. Základňa Ryanairu v Bratislave je jeho 71. v poradí. Druhé lietadlo na bratislavskú základňu spoločnosti by malo pribudnúť v auguste a v budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie.

Generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík po otvorení základne Ryanairu očakáva nárast cestujúcich v tomto roku o tristo- až štyristo tisíc. Letisko vlani vybavilo celkovo 1 355 625 pasažierov, čo medziročne bolo o 1,3 %, resp. o 17 453 osôb menej. „Otvorenie bázy leteckej spoločnosti Ryanair na letisku v Bratislave považujeme za významný úspech, ktorý sa podarilo súčasnému vedeniu dosiahnuť,“ uviedol Trhlík.

„Cestujúcim vďaka otvoreniu bázy môžeme z bratislavského letiska ponúknuť nové spojenia, viac frekvencií a výhodnejšie časy ich letov,“ dodal. „Sme pripravení na to, aby minimálne päť – šesť spoločností tu malo bázu pre lietadlá,“ povedal Trhlík. 

Ryanair na svojich pravidelných linkách z Bratislavy plánuje v tomto roku prepraviť takmer 1 mil. cestujúcich. V minulom roku to bolo vyše 811 tis. pasažierov. V terajšom letnom letovom poriadku, ktorý začal platiť 29. marca a potrvá do 24. októbra, bude spoločnosť prevádzkovať z Bratislavy pravidelné linky do sedemnástich miest so 63 letmi týždenne, z toho dve nové spojenia do Atén a Madridu. Aerolínie pôsobia na bratislavskom letisku od 10. októbra 2005. 

Obchodný a marketingový manažér Ryanairu pre Rakúsko, Nemecko, Holandsko a Švajčiarsko Colm O’Shea okrem otvorenia základne informoval už aj o zimnom letovom poriadku aerolínií od októbra 2015 do marca 2016. Počas neho bude Ryanair z letiska v metropole SR zabezpečovať dvanásť pravidelných liniek a medzi nimi bude aj nová do Berlína.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X