Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ŠFRB má zatiaľ 25 žiadostí o úver na zatepľovanie zo zdrojov EÚ

ŠFRB má zatiaľ 25 žiadostí o úver na zatepľovanie zo zdrojov EÚ
Zatepľovanie bytoviek. Dunajská Streda, 8. jún 2009. Foto: SITA/Nina Bednáriková Foto: SITA/Nina Bednáriková
1. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) dostal od 3. júna doteraz 25 žiadostí o úver z prostriedkov Európskej únie na zlepšenie energetickej efektívnosti, teda zatepľovanie existujúcich budov v mestských oblastiach v rámci projektu Jessica.
 
Ako informoval hovorca ŠFRB Rastislav Špaňár, záujemcovia za dva mesiace požiadali o úver na zatepľovanie v celkovom objeme 4,5 mil. eur, čo je 39,17 % z určenej sumy pre tento rok vo výške 11,529 mil. eur.
 

ŠFRB v roku 2013 poskytuje na zatepľovanie úvery s úrokom 0 %

K dispozícii tak ešte zostáva 7,013 mil. eur, čo je 60,83 % zo schválených peňazí EÚ. Peniaze na zatepľovanie sú rozdelené pre jednotlivé kraje, pričom z celkového objemu je v rámci Regionálneho operačného programu vyčlenených 8 mil. eur a v Operačnom programe Bratislavský kraj 3,529 mil. eur. 
 
„Na tento účel ŠFRB v roku 2013 poskytuje úvery s úrokom 0 %, s dobou splatnosti 15 rokov, a to vo výške 80 % z obstarávacej ceny oprávnených nákladov. Oprávneným žiadateľom o úver sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v zastúpení správcom a spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov v mestských oblastiach na území všetkých samosprávnych krajov,“ uviedol Špaňár. 
 

 
Z jednotlivých krajov prejavil najväčší záujem z hľadiska pridelených prostriedkov Trenčiansky kraj, ktorý požiadal o 84 %, čiže 779 tis. eur z pridelených 928 tis. eur. Žilinský kraj prejavil zatiaľ záujem o 68 % určených prostriedkov, teda o 792,5 tis. eur z 1,168 mil. eur, Trnavský kraj požiadal o 53 % peňazí, čo je 405,5 tis. eur zo 768 tis. eur, Nitriansky kraj o 51,5% prostriedkov, čiže o 601 tis. eur z 1,168 mil. eur, Košický kraj o 44 % určenej sumy, teda o 564 tis. eur z 1,28 mil. eur, Banskobystrický kraj o 40 % peňazí, čo je 437 tis. eur z 1,088 mil. eur a Bratislavský kraj má doteraz záujem o 26,5 % prostriedkov, čiže o 936 tis. eur z pridelených viac ako 3,5 mil. eur. Prešovský kraj, ktorý má ako druhý najviac vyčlenených finančných prostriedkov, a to 1,6 mil. eur, zatiaľ neprejavil o projekt žiaden záujem.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X