Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Stavebný gigant Skanska má nového prezidenta, zmení sa aj stratégia firmy?

Skanska.jpg
13. septembra 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Novým prezidentom obchodnej jednotky Skanska Česká republika a Slovensko sa stal Michal Jurka, na tomto poste nahradil Romana Wieczorka, výkonného viceprezidenta materskej spoločnosti Skanska AB, zodpovedného za stavebný segment v strednej Európe. Dcérsku spoločnosť Skanska SK naďalej vedie Magdaléna Dobišová.

Novým prezidentom obchodnej jednotky Skanska Česká republika a Slovensko sa stal Michal Jurka od 8. septembra. Túto funkciu prevzal po Romanovi Wieczorkovi, výkonnom viceprezidentovi materskej spoločnosti Skanska AB, zodpovednom za stavebný segment v strednej Európe. Dcérsku spoločnosť Skanska SK, a. s. naďalej vedie Magdaléna Dobišová. Informovala o tom v pondelok Skanska SK.

„Strategické smerovanie firmy sa nemení. Verím, že etické chovanie a bezpečné pracovné prostredie je základom úspešného podnikania. I naďalej sa budeme sústreďovať na správny výber projektov a posilnenie risk managementu,“ povedal Jurka. „Som presvedčený, že tieto kroky nám umožnia získať dobré projekty a povedú k naplneniu nášho business plánu,“ dodal.

Jurka nastúpil do spoločnosti Skanska v roku 2002. Pôsobil vo výrobe a na rôznych manažérskych pozíciách, neskôr sa stal riaditeľom divízie Zdroje v Skanska Česká republika a Slovensko. V poslednom období zastával pozíciu výkonného viceprezidenta spoločnosti Skanska Poľsko, kde bol zodpovedný za dopravné staviteľstvo v strednom a južnom regióne a za betónové prevádzky.

Skanska je stavebná a developerská skupina pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku, je súčasťou svetového koncernu Skanska so sídlom vo Švédsku. Základným predmetom činnosti skupiny sú všetky oblasti stavebníctva, vývoj a predaj vlastných bytových a komerčných projektov, správa majetku a súvisiace služby. V Českej republike pôsobí Skanska, a. s. prostredníctvom siedmich divízií – Pozemné staviteľstvo západ a východ, Cestné staviteľstvo, Železničné staviteľstvo, Výroba, Zdroje a Rumunsko a Maďarsko. Zároveň tam pôsobia spoločnosti Skanska Reality, a. s. a Skanska Property Czech Republic, s. r. o. Na Slovensku pôsobí Skanska SK, a. s. prostredníctvom svojich piatich závodov pokrývajúcich všetky segmenty stavebníctva – Pozemné staviteľstvo SK, Monolitické konštrukcie SK, Cesty, mosty SK, Tunely a ekologické stavby SK, Cluster ŽS.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

firmyúspešní podnikatelia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X