Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Svetovým podnikateľom roka 2013 sa stal Hamdi Ulukaya z Turecka

Svetovým podnikateľom roka 2013 sa stal Hamdi Ulukaya z Turecka
Foto: Ernst & Young
11. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Prezident a generálny riaditeľ americkej spoločnosti Chobani, vyrábajúcej jogurty, uspel medzi 49  víťazmi národných kôl súťaže Podnikateľ roka.
 
Za Slovenskú republiku vo svetovom finále súťažil Vladimír Levársky, zakladateľ a CEO spoločnosti OMS spol. s r.o..
 

Turek si splnil americký sen

„Hamdi stelesňuje podnikateľského ducha a je skutočným vzorom pre každého ambiciózneho podnikateľa. Porotcov ohromil svojou odvahou a húževnatosťou,“ povedal Rodrigo Herrera, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Genomma Lab Internacional a predseda poroty. Víťaza súťaže Svetový podnikateľ roka 2013 vyhlásili minulý týždeň na slávnostnom ceremoniáli usporiadanom spoločnosťou Ernst & Young v monackom Salle des Etoiles.
 
Hamdi Ulukaya, pôvodom z Turecka, v roku 2005 založil spoločnosť Chobani na severe štátu New York. O dva roky neskôr Chobani uviedla na trh grécke jogurty Chobani, ktoré sa po necelých šiestich rokoch stali najlepšie predávanou značkou jogurtov v Spojených štátoch s ročným obratom takmer 1 miliarda dolárov.
 

 
 
Spoločnosť Chobani zamestnáva 3 000 ľudí a prevádzkuje najväčšiu továreň na výrobu jogurtov na svete. Svoje výrobky vyváža do Austrálie, Spojeného kráľovstva a Spojených štátov. 
 
„Mám radosť a som poctený týmto ocenením. Rád by som ho venoval našim priaznivcom, zamestnancom, miestnej komunite a priateľom z oblasti zdravotníctva. Bez nich by sa nám nepodarilo dosiahnuť žiadny z našich úspechov,“ povedal Hamdi Ulukaya.
 

Podnikatelia potrebujú dobré príklady

“Podľa môjho názoru má ale naša súťaž oveľa viac víťazov – nielen 49 žien a mužov, ktorí v Monte Carle bojovali o svetové prvenstvo, ale aj tisíce ďalších účastníkov, ktorí sa do súťaže každoročne zapájajú. Práve teraz totiž potrebujeme dobré príklady oveľa viac než kedykoľvek v minulosti,“ dopnil Mark Weinberger, novozvolený predseda správnej rady a CEO Ernst & Young. 
 
 

Zaujal aj Slovák

„Slovenskú republiku na tohtoročnom svetovom finále súťaže výborne reprezentoval Vladimír Levársky, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti OMS. Porotcov zaujal predovšetkým jeho inovatívny prístup k podnikaniu, ako aj medzinárodná pôsobnosť jeho firmy vo viac ako 120 krajinách celého sveta.
 
Vladimír Levársky je perfektným príkladom podnikateľa – vizionára, ktorého príbeh je inšpiráciou pre tisíce ľudí,“ komentoval jeho nomináciu do svetového finále Stan Jakubek, vedúci partner Ernst & Young v Slovenskej republike.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X