Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Toto naozaj úspešní ľudia nikdy nerobia. O čo ide?

Žena sediaca za laptopom
pixabay.com
3. decembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Možno ste len podľahli zlým návykom, možno len narástla vaša samoľúbosť a možno ste len „vypli“ svoju pozornosť a prestali dávať pozor. Nech je dôvod akýkoľvek, teraz fungujete na nešťastnom autopilotovi. Ak je to tak, vedzte, že úspešní ľudia toto nikdy nedopustia!

Pozoruhodne a dokázateľne úspešní ľudia neupúšťajú zo svojich štandardov, neuspokojujú sa s ničím iným ako s tým, čo si stanovili, že chcú dosiahnuť. A svoje životy nikdy neprepínajú na autopilota. Veria totiž, že úspech prichádza jedine vtedy, keď sa naň zamerajú a niečo preň skutočne robia.

Aj preto sa vyhýbajú práve nasledujúcim deviatim veciam.

  1. Nikdy nedovolia, aby ich minulosť zásadne ovplyvnila ich budúcnosť.

Všetci máme limity, všetci ale čelíme aj výzvam. A všetci robíme chyby. Kľúčom je sa na tieto veci príliš nesústrediť a nezožierať sa nimi, ale poučiť sa z nich. Ľahšie sa to povie ako urobí? Záleží od uhla pohľadu. Keď niečo ide zle, spravte z toho príležitosť ako sa naučiť čosi, čo ste nevedeli – najmä o sebe samom. Kde ste v minulosti boli, čo ste v minulosti robili – to všetko vnímajte ako tréning.

Známi a úspešní ľudia veria, že minulosť by ich mala informovať, ale nikdy nie definovať.

  1. Nikdy neklebetia.

Ak čítate bulvár, tomuto asi neuveríte, ale ohováranie naozaj nie je niečo, s čím by si vás mali ľudia spájať. Navyše sa vyhnete trápnym situáciám, ktoré nastanú, keď si nepamätáte, čo a v akej podobe ste komu povedali. Pamätajte si aj to, že ohováranie sa môže otočiť aj proti vám, páčilo by sa vám, keby o vás niekto rozhlasoval niečo nepekné?

Ak sa ocitnete v pokušení trošku si zaklebetiť, položte si jednu otázku: povedali by ste to, čo sa chystáte práve „roztrúbiť“, aj samotnej dotknutej osobe?

Keď sa známi ľudia chcú podeliť o „informácie“, robia to otvorene. A robia to tak, že hovoria za seba a o svojich myšlienkach a pocitoch.

klebetenie
ilustračné: pixabay.com
  1. Nikdy nehovoria „áno“, keď v skutočnosti myslia „nie“.

Niekedy sa ťažko hovorí nie, pokiaľ ide o kolegov, zákazníkov či priateľov. Radšej však povedať nie, ako potom robiť niečo s nechuťou. Väčšina ľudí vášmu odmietnutiu porozumie a ak nie, tak asi nemá cenu, aby vás skutočne zaujímalo, čo si myslia? Keď poviete nie, budete sa cítiť zle iba pár chvíľ, keď budete súhlasiť s niečím, čo skutočne nechcete (robiť), budete sa cítiť zle skutočne dlho.

Skutočne úspešní ľudia sa naučili hovoriť nie. Uvedomili si totiž, že sa musia sústrediť na to, čo naozaj chcú (robiť) – kvôli sebe aj kvôli ostatným ľuďom, pre seba aj pre ostatných ľudí.

  1. Nikdy nevyrušujú.

Keď niekoho prerušíte, to, čo skutočne hovoríte, znie nejako takto: „Nerozmýšľam o tom, čo hovoríš. Rozmýšľam o tom, čo chcem povedať ja… a to, čo chcem povedať ja, je také dôležité, že to musíš počuť teraz/okamžite“. Chcete si zlepšiť profesionálne vzťahy? Chcete mať lepšie osobné vzťahy? Počúvajte, naozaj počúvajte, čo ostatní hovoria. Načúvajte a potom klaďte otázky, aby ste sa uistili, že rozumiete.

Úspešní ľudia už vedia, čo si sami myslia – chcú sa učiť z toho, čo si myslia ostatní.

  1. Nikdy nechodia neskoro (pokiaľ na to nemajú skutočne dobrý dôvod).

Áno, vieme. Máte toho veľa, prerastá vám to cez hlavu a ste z toho vystresovaní. Uvedomte si ale, že v tom nie ste jediní. Pokiaľ chodíte neskoro, ostatní môžu nadobudnúť pocit, že váš čas je dôležitejší ako ten ich. (Čo samozrejme zabíja vaše šance na vybudovanie zdravých a produktívnych vzťahov.)

Ak si aj myslíte, že sa tým nemáte čo urobiť, faktom je, že chodenie neskoro je voľbou. Sami si totiž umožňujete chodiť neskoro.

Naozaj úspešní ľudia začínajú svoj deň o niečo skôr. Prichádzajú o niečo skôr na svoje prvé dohodnuté stretnutie, nemrhajú však svojím časom. Plánujú vopred a využívajú každú chvíľu. Stíhať a nemeškať znamená nebyť v strese, teda byť vo väčšej pohode.

biznis, schôdzka
pixabay.com
  1. Nikdy sa nepohoršujú.

Zoberte si príklad zo slov Nelsona Mandelu: „Rozhorčenie je ako napiť sa jedu a dúfať, že to zabije vašich nepriateľov“. A platí to pre zlobu, žiarlivosť a neľúbosť. Ak týmto veciam holdujete, nakoniec stratíte aj samého seba.

Úspešní ľudia nesústreďujú svoju emocionálnu energiu na ostatných, ale na to, čo chcú robiť oni sami. Nejde im o to, čo ostatní urobili, ale o to, čo urobia sami.

  1. Nikdy sa nerozhodujú nemať čas.

Každý pozná niekoho, kto vyzerá, že toho robí viac ako ostatní. Je to bláznivá vec. Človek si pomyslí: ten určite nemá žiaden život…

V skutočnosti majú takíto ľudia úžasný život: Určili a ujasnili si, čo je pre nich dôležité, venujú sa tomu s robia to skutočným. Určite si, čo je pre vás dôležité a „odstrihnite“ všetky veci, ktoré nie sú. Potom ich uskutočnite.

Všetci máme totiž rovnaký objem času, rozdiel je len v tom, ako ho využijeme.

Skutočne úspešní ľudia svojím časom nemrhajú a zmysluplne ho zužitkujú.

  1. Nikdy sa „nevtesnávajú“.

Nikto nás nemá rád preto, aké veci nosíme, akým autom jazdíme alebo v akom dome bývame. Nikto nás nemá rád kvôli našim titulom. Toto sú všetko „veci“ a ak má niekto rád tieto „veci“, nemá rád nás samých.

Úspešní ľudia urobili rozhodnutie byť jednoducho tým, kým sú. Nesnažia sa vtesnávať do niečoho, alebo urobiť umelý dojem. Iste, strácajú tým možno v prvej fáze nejaké tie známostí, ale zároveň získavajú skutočných priateľov.

muž, počítač
pixabay.com
  1. Nikdy sa neboja robiť veci, ktoré sú dôležité a ktoré urobiť treba.

Jediná vec, ktorej by sme sa mali báť, sme my sami. Prečo? Všetci sa bojíme. Sme vyplašení z toho, čo by sa mohlo alebo nemohlo stať. Z toho, čo nemôžeme zmeniť či z toho, ako nás ostatní vnímajú alebo vnímať budú.

A to z nás robí váhavcov. Čakáme na správny moment, potrebujeme sa nad vecami zamýšľať dlhšie či si robiť ohľadom nich výskum a hľadať alternatívy a dni, týždne, mesiace a dokonca roky nám utekajú pomedzi prsty.

Čokoľvek ste plánovali, čokoľvek si predstavovali, o čomkoľvek ste snívali, začnite s tým dnes. Ak chcete začať podnikať, urobte prvý krok. Ak chcete zmeniť prácu, urobte to teraz. Inak povedané, nedovoľte strachom a obavám, aby vás zdržiavali.

Úspešní ľudia sa postavili svojim strachom čelom, odsunuli ich nabok a začali konať. Naozaj úspešní ľudia sú často vyplašení, ale najviac sa boja dívania sa späť a nebezpečného premýšľania nad tým, čo by bolo, keby…

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikať

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X