Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Chcete byť úspešní a produktívni? Osvojte si týchto šesť činností

pixabay.com
15. júla 2015 Zdroj techcrunch.com Tlačiť

Cítite sa vždy, keď chodíte domov z práce, ako zbitý pes? Už na obed pociťujete únavu a neschopnosť byť produktívny? Tento problém trápi mnohých ľudí, často takých, ktorí pracujú v kancelárii. Aby vás nedostihol syndróm vyhorenia, prečítajte si pár tipov, ako tomu predísť.

Pozrite sa, ako správne a efektívne nakladať so svojou energiou, prípadne so svojím voľným časom

Nasledujúce odporúčania, samozrejme, nemusia zaručene vyhovovať každému. Sú však neuzatvorenou zbierkou návrhov, ako človek môže dosiahnuť čo najvyššiu produktivitu, teda aj lepši pocit z práce, zo života ako takého a zo seba samého. Byť produktívny totiž neznamená pracovať ako stroj a produkovať do nemoty, ale napríklad správne a efektívne nakladať so svojou energiou, prípadne so svojím voľným časom.

Čítanie

Pre niekoho ide v prípade čítania možno o príliš náročnú činnosť (človek sa predsa musí sústrediť, aby z toho niečo mal), ale skutočnosť je iná. S čítaním kníh je to podobne ako s jazykmi. Čím viac kníh prečítate, tým viac sa budete cítiť človekom. Navyše práve vďaka čítaniu môžete prežiť hneď desiatky životov a stovky príbehov. Nech už pracujete v kancelárii alebo nie, pri čítaní sa môžete stať detektívom, mušketierom či vesmírnym bádateľom.

Spánok

Ak niekto povie, že mu obyčajne stačí spať tri hodiny denne, neverte mu. Aspoň sedem hodín spánku by si mal dopriať každý z nás. Navyše spánok, hoci sa to tak nemusí zdať, je produktívny – váš mozog si tiež potrebuje oddýchnuť a zregenerovať. Dokonca ľudia, ktorí si doprajú dostatok spánku, sú vraj nielen úspešnejší, ale aj menej chorľaví. Okrem toho je dobré pamätať si, že mozog dosahuje vrchol svojej produktivity približne dve až štyri hodiny po zobudení sa.

Domáce jedlo

Jedlo v reštaurácii je vždy lákavé, nemusíte nič chystať, variť ani umývať riad. Len prídete a najete sa. Keď si ale zrátate, koľko vám trvá, kým sa do svojho obľúbeného podniku vôbec dopravíte, kým si objednáte, kým vám to donesú a kým to zjete, je to viac času ako keby ste si doma navarili nejaké to jednoduché jedlo. Jedením doma/jedením domáceho jedla ušetríte čas i peniaze, teda budete v konečnom dôsledku produktívnejší.

Zbytočné veci

Otvorte si skriňu a úprimne zhodnoťte, či všetko, čo v nej máte, aj skutočne potrebujete. Einstein povedal: „Ak preplnený stôl značí preplnenú myseľ, potom čo značí prázdny stôl?“. Poriadok neznamená automaticky nejaké negatívne vyprázdnenie, iba to, že si urobíte miesto pre nové veci, nové spomienky či nové vzťahy. Aj takáto očista môže zredukovať váš stres. Vyskúšajte ju a uvidíte, že upratovanie hlavy, ale trebárs i skrine vám pomôže byť produktívnejším.

Žiadne správy, žiadne schôdzky, žiadne telefóny a emaily

Kedy naposledy ste strávili čas bez televízora, bez správ, bez surfovania na webe, pozerania do telefónu, do svojej emailovej schránky? Skúste to čo najskôr. Nemusíte stále prijímať iba informácie, niekedy je mimoriadne prospešné iba byť s najbližšími niekde osamote, bez vonkajších vplyvov. Nemusíte stále pozerať nejaké správy, vyhľadávať, čo sa aktuálne deje vo svete, aj tak problémy iných nevyriešite. Skúste sa čas od času zamerať na seba a vzťahy s ľuďmi, na ktorých vám záleží. Skúste byť občas v offline režime a uvidíte, že vašej duši i vášmu telu to padne vhod.

Zážitky

Vďaka skúsenostiam a zážitkom sme tým, kým sme, nie vďaka tomu, čo vlastníme. Tvoria nás a zostávajú s nami navždy. Materiálne veci skôr či neskôr stratia svoju podstatu a stanú sa neužitočnými. So zážitkami sa to, pokiaľ to človek nedopustí, nestane. Stačia maličkosti, ako napríklad stretnutie s priateľmi, výlet s rodinou, naučenie sa niečoho nového apod. Aby ste sa naštartovali, skúste o veciach, ktoré by vám mohli priniesť zaujímavé zážitky, uvažovať nie tak, že ich robiť musíte, ale že ich robiť chcete. Produktivita je hlavne vecou nastavenia mysle.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X