Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trvalý pobyt ako univerzálne sídlo pre vaše súkromné účely

Shutterstock_177757391.jpg
Foto: Shutterstock
28. mája 2018 Tlačiť

BRATISLAVA 28. mája 2018 (P/PR) – Proces získavania trvalého pobytu nie je jednoduchou záležitosťou, ak nemáte k dispozícii nehnuteľnosť, ktorej adresa by vám v tomto smere vyhovovala a dávala na tieto účely právo. Takéto situácie sú veľmi dobre známe najmä vtedy, keď si človek potrebuje privyrobiť, no za dobrou prácou sa musí odsťahovať do iného vzdialeného miesta.

Ak sa na ňom zdržujete dlhšie ako tri mesiace, mali by ste to nahlásiť. Donedávna to bola dokonca zákonom stanovená podmienka. Dnes je to viac menej už o vašej voľbe. No bez výhodného prechodného pobytu sa vám tu bude žiť ťažšie. Prečo?

Všetky potrebné veci vybavíte na jednom a tom istom mieste

Bývať na konkrétnom mieste bez toho, aby ste mohli využívať všetky služby bežného občana daného mesta, nie je jednoduché. Potrebujete predsa zdravotnú starostlivosť. Chcete zrejme ušetriť na lacnejšom parkovaní, cestovaní s MHD a môcť poprípade zapísať svojho potomka do konkrétnej školy alebo materskej škôlky. To všetko však bez potvrdeného pobytu nezískate. S charakterom evidenčného trvalého pobytu sa vám ale nemôže stať, že by vás niekde s takouto žiadosťou odmietli.

Ako ho získate?

Všetko, čo pre jeho získanie musíte urobiť, je navštíviť mojpobox.sk a vybrať si pre svoje súkromné účely formu vlastného sídla. Za minimálny prenájom je to dnes naozaj veľmi jednoducho možné, treba sa len presvedčiť a vyplniť objednávkový formulár. Ak ste dosiahli vek plnoletosti a máte občianstvo SR, nič by vám v tom nemalo brániť.

Doplnkové služby evidenčného charakteru trvalého alebo prechodného pobytu

Ak ste dospelí a zmenili ste bydlisko, na udelenie nového pobytu v konkrétnom meste potrebujete súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo samotné preukázanie vlastníctva tejto stavby. Ak ho nemáte, pretože je to len forma podnájmu, musíte požiadať majiteľa. Ak vám ho nechce udeliť, skúste si trvalý pobyt v Bratislave prenajať u nás. Získate možnosti ako:

  • preposielanie pošty minimálne 1 x za mesiac;
  • označenú poštovú schránku;
  • e-mail a SMS notifikáciu;
  • online evidenciu pošty;
  • a skenovanie jej obsahu na požiadanie.

Spolu s trvalým alebo prechodným pobytom to bude pre vás vyriešená časť problému, ktorý vám doteraz bránil k plnohodnotnému životu bez zbytočných komplikácií.

K téme

Témy

prechodny pobyttrvaly pobytuniverzalne sidlo

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X