Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Úrad pre verejné obstarávanie vlani dostal o 10 % viac námietok

Úrad pre verejné obstarávanie vlani dostal o 10 % viac námietok
Fotobanka Pixmac
6. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) v minulom roku dostal 484 námietok, čo bolo o 10 %, alebo 49 námietok viac ako v roku 2011, kedy ich riešil 435. V roku 2010 evidoval 277 námietok.

 
Podľa správy o činnosti ÚVO za rok 2012, ktorú v stredu vzala vláda na vedomie, najviac námietok, a to 159, bolo vlani zameraných proti vylúčeniu uchádzača alebo záujemcu z verejného obstarávania.
 

V 194 ÚVO prípadoch zastavil konanie

Proti podmienkam uvedeným v súťažných podkladoch alebo v iných dokumentoch poskytnutých v lehote na predkladanie ponúk smerovalo 98 námietok, proti podmienkam v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania 78, proti iným úkonom obstarávateľov 73, proti výsledku vyhodnotenia ponúk 58 a proti výberu záujemcov v užšej súťaži alebo v rokovacom konaní so zverejnením osemnásť námietok.
 
 
Štruktúra namietaných skutočností v porovnaní s rokom 2011 sa výrazne zmenila. Pred dvoma rokmi sa najviac námietok, a to 116, týkalo podmienok uvedených vo vyhlásení verejného obstarávania. Proti vylúčeniu bolo 94 námietok, proti podmienkam v súťažných podkladoch a výberu záujemcov v užšej súťaži po 66 a proti iným úkonom obstarávateľov 64 námietok. Zvyšných 28 námietok smerovalo proti vyhodnoteniu ponúk a jedna proti podmienkam vo výzve na predkladanie ponúk.
 
ÚVO z celkového počtu podaných námietok v roku 2012 zastavil konanie v 194 prípadoch, z toho v 78 po stiahnutí námietok navrhovateľmi. Úrad vyhovel 151 námietkam, zamietol 65 námietok, nariadil zrušenie obstarávania v 33 prípadoch, rozhodol odstrániť protiprávny stav na základe šestnástich námietok a neukončil konanie o 25 námietkach. Úrad vlani meritórne rozhodol o 265 námietkach z celkového počtu podaných námietok, teda bez zastavených a neukončených konaní. Z toho 165 námietok sa týkalo podlimitných zákaziek a 99 nadlimitných. V roku 2011 úrad meritórne rozhodoval o 215 námietkach.
 
Navrhovatelia námietok zložili na účet úradu kauciu v celkovej výške 5,512 mil. eur, z čoho sa 10 % stalo príjmom štátneho rozpočtu. Zloženie kaucie v správnej výške a počas lehoty na podanie námietok je podmienkou začatia konania o námietkach.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X